Віктору Ющенку припала до смаку гуцульська бринза

16
0

Президент відвідав фестиваль у Рахові

Фестиваль-ярмарок "Гуцульська бринза" уже встиг стати етнографічно-туристичною родзинкою не тільки Рахівщини, а і всього Закарпаття. Цьогорічне свято особливе: крім того, що воно ювілейне, бо проводиться вдесяте, на ньому побував Президент України Віктор Ющенко. На гостинній землі Рахівщини Президента України вітали голова облдержадміністрації Олег Гаваші, керівники районів та численні гості фестивалю. Глава держави разом з учасниками свята пішою ходою під акомпанемент фольклорних колективів піднялися в урочище Буркут, де проводилися основні заходи фестивалю.

"Гуцульська бринза" демонструє справжні традиції гуцулів-полонинників, їх побут, ремесло, культуру, гостинність, здобутки.Тож Президент України ознайомився з експозиціями виставок творів гуцульського мистецтва, сільських садиб, з технологіями виготовлення сиру, вурди та інших традиційних продуктів з овечого молока, побував на концерті фольклорних колективів області.

Закарпаття, і особливо такі гірські райони, як Рахівщина, має колосальні можливості розвиватися саме завдяки туризму і рекреації. Унікальна природа – тут збереглися найбільші у світі площі пралісів, які занесені у золотий фонд ЮНЕСКО, стрімкі гірські потоки і ріки, цілющі мінеральні джерела, багатюща скарбниця пам’яток історії і культури. Залишається створити до послуг туристів розвинуту інфраструктуру, оригінальні народні промисли та підприємства з переробки продуктів вівчарства.

Президент привітав гостей та організаторів фестивалю. "Сьогоднішній фестиваль – це фестиваль не тільки бринзи, а й нашої культури, повернутої традиції", - сказав В.Ющенко. Він особливо наголосив, що цей край відомий високим рівнем культури і духовності. "Доки є традиція, культура - доти буде нація", - підкреслив Глава держави.

Президент подякував гуцулам за те, що вони бережуть традиції своєї землі: "Надзвичайно важливо для всієї нашої держави, що ви так високо тримаєте свою культуру. З кожним роком, я впевнений, вона розвиватиметься все більше". Президент нагадав, що 2 вересня цього року підписав указ, спрямований на підтримку гуцульської культури.

В.Ющенко також запевнив, що держава дедалі більше сприятиме розвитку традиційних для цієї землі галузей, наголосивши, що сьогоднішня присутність на заході представників влади усіх рівнів є знаком такої підтримки. За його словами, йдеться зокрема про відродження конярства, вівчарства та ін. "Важливо через бюджет підтримати вівчарство, надати субсидії, потрібні для підтримки цієї галузі", - зазначив Віктор Ющенко. Він також наголосив на важливості підвищення статусу професії вівчаря.

Глава держави окремо звернув увагу на важливість розвитку туристично-рекреаційних можливостей регіону. "Найбільшу економіку в цей край може принести туризм", - переконаний Віктор Ющенко. У цьому контексті Президент наголосив на важливості збереження карпатських лісів: "Через збереження лісу, через підтримку культури, традиції ми зможемо повернути сюди мільйони туристів".

На самому ж святі, яке з кожним роком стає велелюднішим, сумно не було: від троїстих музик ноги самі просилися до танку, душу зігрівала народна пісня, а очі радували вироби талановитих народних умільців. Що ж до головних винуватців свята – трударів-рахівчан – то їх вшановували з особливими почестями: Президент України вручив подяки кращим умільцям вівчарського та гуцульського ремесла та у супроводі троїстих музик запалив фестивальну ватру.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також