
У столиці Хорватії Загребі пройшли масштабні антиурядові демонстрації за участю тисяч чоловік. Основна вимога мітингувальників - відставка прем'єр-міністра - консерватора Ядранки Косор. Протестуючі пройшли маршем по центру Загреба, їхня акція обійшлася без сутичок з поліцейськими.
Демонстранти спалили прапор Євросоюзу, вступу до якого домагається влада Хорватії, а також прапор головної опозиційної партії - Соціалістичної. Крім того, вони порвали на шматки прапор правлячої фракції "Хорватська демократична співдружність" (ХДС).
Мітинги протесту пройшли також у деяких інших хорватських містах - Рієці, Спліті і Джякове.
Більшість протестуючих - молоді люди, їхня акція була організована з використанням сайту Facebook. Вони виступають проти корупції, що захлеснула Хорватію. "Корумпований уряд буде змушений усвідомити реальність. Ми доведемо розпочату справу до кінця", - заявив лідер мітингувальників 25-річний Іван Пернар.
27 лютого в Загребі відбулися зіткнення протестуючих, серед яких було чимало футбольних фанатів, з поліцією. Мітингувальників намагалися пройти маршем по Загребу, але працівники МВС не дали цього зробити. У зіткненнях постраждали 50 чоловік, включаючи 32 охоронців правопорядку.
За день до цього в Загребі пройшов багатотисячний мітинг ветеранів громадянської війни в Югославії 1991-1995 років. Демонстранти виступали проти видачі сербському судом їх товариша Тихомиров Ставища. Багато хто зібралися також в центрі Загреба, щоб висловили протест проти корупції та економічних проблем.
Ядранка Косор, відставки якої вимагає молодь, очолює уряд Хорватії з 2009 року. Її попередник Іво Санадер зараз арештований за звинуваченнями в корупції і зловживанні повноваженнями.
Нагадаємо, з початку року хвиля революцій захлеснула ряд арабських країн Близького Сходу та Північної Африки. Як відзначали експерти, протести мали в основному економічні причини.
Відправною точкою заворушень у регіоні стала "жасминова революція", що відбулася 14 січня в Тунісі. Президент Зін аль-Абідін бен Алі втік з країни з сім'єю до Саудівської Аравії і на наступний день був усунутий з посади.Наступним став Хосні Мубарак, що правив Єгиптом протягом 30 років. Він залишив посаду глави держави 11 лютого.
Потім антиурядові маніфестації перекинулися на Ємен, Лівії, Алжир, Йорданію, Бахрейн, Іран і Марокко.