Вірус Троян викрав з рахунків майже мільйон доларів

14
0

Британські експерти з мережевої безпеки заявляють, що це найскладніший і небезпечний вірус, з яким їм коли-небудь доводилося стикатися, а російські експерти припускають, що до створення вірусу доклалися росіяни, пише «РБК daily».

Перші тривожні повідомлення прийшли з Великобританії. Там через дії вірусу своїх коштів позбулися близько 3 тисяч клієнтів різних банків.

Як пояснюють фахівці, йдеться про модернізованийТроян Zeus – Zeus v3. Заражені комп’ютери потрапляють під його контроль, але вірус не проявляє активності, поки користувачі не зайдуть до особистого кабінету на сайті банку. Троянська програма тут же перевіряє кількість коштів на рахунку клієнта. Якщо сума достатня, вірус активується. Троян знімає гроші, а людині демонструє липові повідомлення про колишній стан рахунку.

Як повідомив виданню керівник Центру вірусних досліджень і аналітики компанії ESET Олександр Матросов, програма з появи її перших версій активно поширювалася і в нашому регіоні.

«Більше того, є ряд серйозних фактів, які дозволяють стверджувати, що розробниками Zeus, в тому числі і його останніх модифікацій, є російські кіберзлочинці. Але за нашими даними, цей тип програми не потрапляє в 20 найбільш поширених загроз за минулий місяць не тільки у світі, а й в нашому регіоні також. Тим не менше, Zeus націлений на розкрадання персональних даних, пов’язаних з фінансовими трансакціями користувача, здійснюваними при інтернет-платежі», – пояснив Матросов.

Незважаючи на те, що розробники антивірусного ПЗ заявляють, що в змозі впоратися із загрозою Zeus v3, в «Лабораторії Касперського» вважають, що шкідливі програми стануть ще складнішими і надалі ситуація буде погіршуватися.

Разом з тим в «Лабораторії Касперського» застерігають російських користувачів, які активно використовують торренти. Як розповів її головний антивірусний експерт Олександр Гостєв, відбувається зміщення вектора: від атак через веб у бік атак через файлообмінні мережі: «Це наслідок еволюції засобів захисту і неминучий наступний крок. Уже в 2009 році ряд масованих вірусних епідемій підтримувався поширенням шкідливих файлів через торренти. Таким чином поширювалися не тільки такі помітні загрози, як TDSS і Virut, а й перші бекдори для MacOS. У найближчому майбутньому ми очікуємо значне збільшення схожих інцидентів в P2P-мережах».

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також