Військом Тячівщини: З кожного села по два чоловіка на мобілізацією та строкову службу

14
0

Сьогодні, 27 квітня, у Тячівській РДА відбулася координаційна нарада за участі керівництва РДА, районної ради та силових структур району.

У заході також взяли участь представники оперативного командування «Захід» Збройних Сил України підполковник Ельдар Бахшалієв та майор Микола Гринів, військовий комісар Тячівського райвійськкомату майор Ігор Тищук, представники відділів прикордонної служби «Тячів» та «Солотвино», пише Tyachiv.com.ua.

Нараду зібрали за дорученням голови ОДА. Вів її перший заступник Тячівської РДА Василь Дем’янчук. Передусім, Василь Юрійович представив присутнім нещодавно призначеного т.в.о. начальника Тячівського РВ УМВС України в Закарпатській області Павла Маскалюка.

Відтак ознайомив з рекомендаціями щодо відзначення Дня пам’яті та примирення 8 травня та 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня. Зокрема, звернув увагу керівників місцевого самоврядування на те, щоби вшанування цих дат проходило без комуністичної символіки. Зокрема, якщо на пам’ятниках загиблим у ІІ Світовій війні є зірки, варто замість них встановити хрести. А також просив приділити належну увагу ветеранам.

Головним же на порядку денному було питання «Про хід мобілізації і призову». Найперше, доповів військовий комісар Тячівського  райвійськкомату майор Ігор Тищук. За його словами, на сьогодні 19 сільських рад Тячівщини цього року не спромоглися відправити до війська жодного військовозобов’язаного. Більшість із них незадовільно ставляться до заходів з оповіщення. Хоча прямий обов’язок як щодо оповіщення, так і щодо поставки військовозобов’язаних та призовників  закон покладає саме на місцеве самоврядування. Але наразі деякі сільські голови відверто саботують питання мобілізації і призову. Я кщо цьогоріч з Тячева і Тячівки до війська пішло 17 чоловік, з Буштина – 5, то з смт Дубове – тільки 1, хоча за чисельністю ці населені пункти приблизно однакові.

Ігор Михайлович зазначив, що 24 відповідальні особи місцевого самоврядування буде притягнуто до адміністративної відповідальності, внесено 7 подань до правоохоронних органів про порушення кримінального провадження відносно військовозобов’язаних, які ухиляються від військової служби.

Майже щодня у населених пунктах працюють робочі групи з представників військкомату, начальників військово-облікових столів, міліції. Під час цієї роботи іноді виникають конфлікти. Щоб не загострювати ситуацію, просив керівників на місцях пояснювати людям, що представники військкомату виконують свої обов’язки.

Звертаючись до сільських та селищних голів, Ігор Тищук поставив завдання: з кожного села чи селища відправити по два чоловіка на військову службу за мобілізацією та стільки ж – на строкову.

Просив також знаходити можливості заохочувати юнаків до служби, забезпечувати їх необхідною амуніцією, підтримувати їх родини. Для того, щоб забезпечити виконання поставленого державою завдання щодо мобілізації та призову.

Василь Дем’янчук додав, що за дорученням голови ОДА у кожному населеному пункті району мають бути створені робочі групи, які зустрічатимуться з представниками місцевого самоврядування, керівниками місцевих установ та організацій і будуть вести роз’яснювальну роботу з питань мобілізації та призову.

Представник оперативного командування «Захід» підполковник Ельдар Бахшалієв додав, що жоден призовник не поїде у зону АТО. А мобілізовані військовослужбовці спочатку упродовж 2-3 місяців проходитимуть курси перекваліфікації та підготовки. Після цього вони також не обов’язково служитимуть на сході. Представників нацменшин також не відправлятимуть у зону АТО.

Після наради кожному керівнику місцевого самоврядування були роздані під розписку попередження Тячівського райвійськкомату з витягом із законодавства України про обов’язки щодо проведення  заходів з мобілізації та проведення призову на строкову службу, а також  інформаційні буклети з найпоширенішими питаннями про мобілізацію та відповідями на них.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також