Верховна Рада України може проголосувати за введення візового режиму з Росією вже цього тижня.
Зокрема фракція "Блок Петра Порошенка" планує обговорити ініціативу про введення візового режиму з Росією і сформувати позицію по ній на своєму засіданні в четвер, 25 травня.
За словами нардепа Олексія Гончаренка далеко не всі депутати підтримують можливість запровадження віз з Росією. По-перше, Україна не контролює значну ділянку спільного кордону. По-друге, у такому випадку, цілком очевидно, що Росія теж запровадить візовий режим для українських громадян. А це означає, що доведеться відкривати консульські установи РФ у багатьох обласних центрах. По-третє, для українців, які проживають у Криму, це створить додаткові проблеми.
У "Народному фронті" теж поки що оцінюють ймовірну кількість голосів під час розгляду питання запровадження візового режиму з Росією. Утім, перший заступник голови фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук вважає, що
"після отримання Україною безвізу (з ЄС) наступне стратегічне питання, яке потрібно вирішити в парламенті, – це введення візового режиму з РФ".
Тетерук каже, що запровадження візового режиму з Росією буде адекватною відповіддю на "агресію, яка відбувається протягом останніх років".
Подібні думки звучать у стінах Верховної Ради не вперше. Запровадити візовий режим з Росією намагалися у жовтні минулого року. Тоді голосування ініціювалося з подачі спікера Андрія Парубія та "Народного фронту". Однак цю ідею тоді не підтримав ані уряд, ані найбільша фракція Ради – БПП, тож голосування не відбулося.
Сьогодні нардеп від "Народного фронту" Юрій Береза повідомив, що народні депутати вже напрацювали законопроект про запровадження візового режиму з Росією. Береза каже, що "закон про візовий режим з Росією нам доведеться приймати, як би цього не хотілося". За його словами "закон вже є", тобто законопроект вже підготували. Залишилося його винести на голосування у Верховній Раді.
У Путіна вже занепокоїлися. Прес-секретар президента РФ Пєсков вже висловився. "Це з розряду: відморожу вуха на зло бабусі. Складно буде переоцінити негативний ефект для самих жителів України", - сказав Пєсков про можливість запровадження віз з Росією.
На думку директора Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталія Кулика, введення візового режиму не вплине суттєво на економічні чи політичні санкції стосовно Росії. На його думку суттєвого зменшення потоку бойовиків на Донбас також не буде. Український політолог каже, що рішення буде політичним і носитиме скоріш символічний характер.
Слід зауважити, що за даними МЗС України - за 2015 рік до РФ виїздили 4,1 мільйона українців. Відповідно до України цього року приїздили 1,3 мільйона громадян Росії.
В Росії працює до 40% усіх трудових мігрантів з України. Росія разом із Польщею залишається країною, яку найчастіше відвідують співвітчизники.
За даними міграційної служби РФ, на території Росії перебуває більше 2 млн українців працездатного віку.
Соціологічне опитування проведене у вересні 2016 року Центром Разумкова засвідчило, що кількість тих, хто підтримує запровадження віз для громадян РФ, у порівнянні з березнем 2015 р., зменшилася з 46,7 % до 29 %. Найбільше ідею запровадження візового режиму з Росією підтримують жителі заходу.
Згідно з дослідженням проти запровадження віз росіянам виступає 52,1 % українців, у переважній більшості це жителі сходу та півдня України.
Дивіться також: 6 правил безвізу: що потрібно буде знати українцям, аби потрапити до Європи