
В уряді Угорщини підтвердили чутки про підготовку до приїзду Путіна
Урядовий портал Угорщини kormany.hu підтвердив у середу, 7 січня, чутки про можливий офіційний візит до Будапешту президента РФ Путіна та зустріч з угорським прем'єром Орбаном.
"Прем'єр-міністр Віктор Орбан відвідав з робочим візитом Москву в минулому році, тому нині відбуваються переговори про майбутній офіційний візит до Будапешту президента Росії Володимира Путіна", - повідомив Бертолон Гаваші, представник прес-служби Орбана.
До цього, про можливий візит Путіна до Будапешту у березні цього року написало угорське видання Nepszava з посиланням на власні джерела.
Деякі угорські оглядачі-журналісти зазначають, що якщо Путін справді приїде до Будапешту, то це може викликати розкол у самій "Фідес" (партії, яка привела Віктора Орбана до влади). Адже багато виборців "Фідес" досить категорично налаштовані проти близької дружби з Росією.
За словами Ласло Сілі, блогера Cink.hu, візит Путіна "може об'єднати досі позапартійні групи громадянського суспільства та демократичні партії в одну велику і потужну групу". І масові демонстрації проти уряду Орбана, які останнім часом відчули деяку втому, отримають новий поштовх. Тому, за словами Сілі, опозиція повинна бути вдячною прем'єр-міністру Орбану - "він своїм показним плазуванням перед Росією та її диктатором може успішно об'єднати незадоволених лівих, правих та ліберальну громадськість".
Однак опозиція, а саме соціалісти MSZP поки що не коменутють свою позицію. Натомість в захваті від візиту Путіна до Будапешту поки що єдина партія Угорщини - праворадикальна "Йоббік".
Мартон Дьондьоші, експерт із зовнішньої політики партії, заявив, що "Йоббік" є прихильником "східного напрямку" Віктора Орбана і вважає, що саме Росія повинна бути найбільшим економічним, політичним і культурним партнером Угорщини.
У питанні щодо України угорські крайні націоналісти вважають, що Будапешту слід притримуватися нейтралітету і не приймати бік західних союзників. При цьому прикриваються тим, що нібито захищають інтереси угорської меншини в Закарпатті.
"Це неприйнятно, якщо угорський уряд, сліпо представляючи західні інтереси, готовий кинути закарпатських угорців як кістку на Захід", - заявив Дьондьоші.
Також оглядачі стурбовані тим, що не знають якою буде зовнішня реакція на можливий візит Путіна до Будапешту. Особливо у контексті запланованого на 2 лютого візиту до Угорщини канцлера Німеччини Ангели Меркель. У будь-якому разі очікують, що візит російського президента може стати потужним каталізатором для політичних змін в Угорщині.
Мукачево.net