Власників криптовалюти в Україні оподаткують

25
0

Про це заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков розповів в інтерв’ю UA.NEWS.

Мінцифри пропонує запровадити податок на криптовалюту для фізичних осіб у розмірі 10% з інвестиційного доходу плюс 1,5% військовий збір, а також розробити пільги в оподаткуванні для власників криптовалют на перший час.

Зазначається, що у червні Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку презентувала пропозиції щодо оподаткування криптовалют, де пропонувалась ставка оподаткування – 18% з інвестиційного прибутку та військовий збір 1,5%. Натомість Мінцифри наполягє на зменшенні ставок та впровадженні пільгового періоду.

“Ми наполягали на тому, щоб зробити податки на крипту менше - наприклад, 10%+військовий збір. Запропонувати пільговий період (певний час - 5%). А також дати можливість і час задекларувати володіння певними віртуальними активами, тому що чимало українців вже фактично володіють новим класом активів. Вони, може, і хочуть вийти в “білу”, проте за умови, якщо оподаткування не буде занадто обтяжливим, а процес декларування — занадто складним. На жаль, ці моменти в законопроєкті не враховані.Я сподіваюсь, що вийде знайти певний компроміс. Наприклад, надати пільговий період та запропонувати задекларувати свої статки в криптоактивах і скасувати оподатковування на перший час, хоча б 1-2 роки”

В оподаткуванні важливо розуміти базу оподаткування, тому власники криптовалют повинні задекларувати наявні монети. На думку заступника глави Мінцифри Олександра Борнякова, людям слід дати можливість зробити це з мінімальною ставкою або безкоштовно.

“Слід обов’язково враховувати те, що повинна з'явитися база оподаткування, бо якщо немає бази, що ти оподатковуєш? Ми бачимо це так, що в перший час всі виходять в “білу” і за це вони або взагалі нічого не платять або сплачують мінімальні суми. А потім вже починається певний податковий режим”

Олександр Борняков наголосив, що для компаній-резидентів Дія.City застосовується ставка 9%, а не 18%. Тому для юридичних осіб умови оподаткування будуть сприятливі.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також