Міністерство транспорту Чехії оприлюднило офіційну інформацію для українських водіїв.
І відповіли на питання як бути з українським посвідченням водія в Чехії? Чи потрібно їх міняти? І що потрібно, аби почати офіційно працювати як водій?
Отже, для керування транспортними засобами на території Чеської Республіки можна використовувати дійсне посвідчення водія, видане на території України, якщо це посвідчення відповідає зразку посвідчення водія, передбаченому Віденською Конвенцією про дорожній рух (1968 р.).
Чинними українськими правами водія також вважаються такі права, які втратили чинність після 1.01.2022 р., і якщо вони не були обмінені через війну та збройних конфлікт в Україні.
Якщо водієві не дозволено перебування на території Чехії більше 1 року, то на власника українського посвідчення водія не покладається обов'язок обміну на чеське посвідчення водія.Обмін українського посвідчення водія на чеське можливий при виконанні громадянином України умов звичайного проживання на території Чеської Республіки, тобто 185 днів у календарному році.
Обмін прав водія належить до компетенції муніципальних органів — муніципалітетів з розширеними повноваженнями.
Відразу після прибуття на територію Чеської Республіки, без підтвердження щодо тривалості перебування, обмін українського посвідчення водія на чеське посвідчення водія неможливий.
Можливим рішенням для отримання чеських водійських прав є завершення навчання у автошколі та складання іспиту на професійну компетентність керуванням автотранспортом.
Після іспиту необхідно подати заяву на отримання посвідчення водія. Основною умовою отримання прав водія є постійне проживання в Чеській Республіці, тобто перебування на території Чеської Республіки протягом 185 днів у календарному році.
Також для українців є можливість влаштуватися у Чехії на роботу, наприклад, водієм вантажного автомобіля чи перевезення пасажирів (водієм автобуса).
Для цього слід мати дійсні українські права водія. Але для цього слід мати додатково посвідчення професійної компетентності водія видаються муніципальними органами із розширеними повноваженнями. А також картку водія
(стосується транспортних засобів, обладнаних тахографом).
До заяви на отримання посвідчення професійної компетенції водія додаються:
- дійсне посвідчення особи,
- дійсні українські права водія,
- підтвердження здачі іспиту після вступного навчання,
- або підтвердження регулярного навчання,
- трудовий договір, виданий роботодавцем, зареєстрованим у Чеській Республіці, або витяг із торгового реєстру.
Чи можна використовувати набуту в Україні професійну компетентність водія для роботи?
Ні, це неможливо, оскільки згідно з чинним законодавством можна визнати лише професійну компетенцію водія, отриману на території Чеської Республіки, в іншій державі-члені Європейського Союзу або на території держави, яка є договірною стороною Угоди про Європейський економічний простір, або отриманою на території Швейцарської Конфедерації.
Для керування автотранспортом можна використовувати картку водія (до тахографу), видану в Україні на термін її дії.
Нагадаємо, у сусідній Румунії запровадили високі штрафи за «агресивне водіння».
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!