на двосторонні зв`язки з Україною
Президент Словаччини представлятиме позицію, за якою його держава не бажає, щоб вступ до Шенгену мав негативний вплив на двосторонні зв`язки та розвиток транскордонного співробітництва з Україною, складовою частиною якого є культурний обмін і співпраця в галузі освіти. Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні в Братиславі повідомленні Канцелярії глави Словацької Республіки з приводу запланованої на 14 січня в Ужгороді зустрічі президентів Івана Гашпаровича та Віктора Ющенка.
У повідомленні, зокрема, відзначається, що словацький Президент Іван Гашпарович та Президент України Віктор Ющенко оглянуть у понеділок у Вішньому Нємецкому український автотермінал, а на словацькому боці - нову ділянку кордону, облаштовану у зв`язку зі вступом до Шенгену.
Під час одноденного робочого візиту Іван Гашпарович відвідає Ужгород, де з Віктором Ющенком обговорить проблематику двосторонніх зв`язків та економічної співпраці. Глави держав розглянуть також питання транскордонного співробітництва та візового режиму після вступу Словаччини до Шенгенської зони.
Зустрічі глав двох держав передуватиме діалог міністра економіки СР Любомира Ягнатка з міністром палива та енергетики України Юрієм Проданом. У зв`язку з цим зазначається, що Україна з точки зору економіки розглядається словацькою стороною як важливий і перспективний торговий партнер, є важливою транзитною країною для транспортування стратегічної сировини. Позитивним є зростання торгового обміну, активне сальдо якого для Словаччини за дев`ять місяців 2007 року становило 1.768 млрд крон. СР експортує в Україну, зокрема, автомобілі, автозапчастини, енергетичне обладнання й устаткування, телевізори, медикаменти. З України імпортується залізна руда, прокат, електротехнічні засоби, алюміній, деревина та вироби з деревини.
Словацька сторона має намір інтенсифікувати співпрацю з Україною в галузі інвестицій та транспорту. З цієї точки зору важливим є встановлення повітряного сполучення "Братислава-Київ". У перспективі збільшенню обсягів перевезень має послужити і смуга широкої колії, що вела б територією Словаччини через Братиславу до Відня, йдеться у повідомленні Канцелярії Президента СР.