Якщо ви хочете не просто половити рибки раз-другий, а стати професіоналом, треба буде вивчити все про снасті, годівниці, грузилах, поплавцях і так далі.
Це допоможе зрозуміти, з чого варто почати свою першу рибалку і зробити правильні покупки. З набуттям досвіду, ваше розуміння і вибір "спорядження" вдосконалюється.
Вудки
Почніть з вибору вудки. Це найдавніший інвентар, який пройшов еволюцію від палиці з оленячих сухожиль до нинішнього розмаїття:
- Поплавочні - призначені для сезонної риболовлі у відкритому водоймищі. Найпростіша конструкція, не вимагають особливого вміння у використанні.
- Спінінгові - сконструйовані для лову хижої риби. Їх особливість полягає в наявності котушки. Залежно від риби, яку плануєте ловити - модель котушки відрізняється. На сайті https://fish-master.com.ua/karpovye-katushki/ є котушки на коропа окуня, щуку і так далі.
- Донні вони ж фідерні - одна з затребуваних серед усіх відомих вудок. Її особливість в конструкції - це фактично нитка з грузилом, годівницею і декількома гачками. Призначена для лову на течії, як з берега, так і з човна. Універсальна і надійна снасть, що й обумовлює її популярність.
- Нахлистові - застосовуються для лову на довгих дистанціях. Довжина її вудилища - в межах 2,5-3 метрів.
Кожен вид вудки ділиться на підвиди, розбіжності в конструкції яких не значні. З досвідом ці особливості будуть для вас більш інформативними.
Котушки
Елемент вудки, який стане в нагоді, як любителям, так і професіоналам.
Прийнято ділити їх на три типи:
- Інерційні - проста конструкція з високою чутливістю, що підвищує ефективність риболовлі.
- Безінерційні - дозволяють ловити рибу на легку наживку, використовувати тонку волосінь. На відміну від перших, не містять рухливий барабан.
- Мультиплікаторні - вдосконалений варіант інерційної котушки. Також наділений рухомим барабаном. Прості і надійні у використанні, підходять для новачків.
Кожен тип ділиться на підтипи, які мають свої особливості будови і застосування.
Волосінь
Тонка синтетична нитка, що бере на себе високі навантаження. Вона з'єднує всі елементи вудки між собою. Залежно від матеріалу виготовлення, буває:
- Флюрокарбонова - виготовляється з сполуки вуглецю і фтору. Прозора, невидима у воді, не промокає.
- Монофільна - міцна мононитка з хорошою розтяжністю.
- Плетена - волосінь, що складається з безлічі різних волокон.