
Музей-меморіал місцевим воїнам-інтернаціоналістам відкрито сьогодні у гірському закарпатському селі Колочава. На пагорбі замість пам'ятника встановлено військовий бронетранспортер, а під ним оформлено кімнату-музей, експонати якої розповідають про колочавських учасників бойових дій у різних "гарячих" точках.
Ще один бронетранспортер проїхав сьогодні вулицями села на чолі колони воїнів-інтернаціоналістів. Потім бойова машина катала сільських дітлахів. Ці та інші заходи відбулися у рамках Дня села, який вже утретє поспіль проводиться тут з ініціативи вихідця з Колочави, нині народного депутата України Станіслава Аржевітіна. У рамках сільського свята відбулися й показові виступи військовиків з міста Мукачеве, а також концерт вокально-інструментального ансамблю афганської пісні "Континент" із Києва.
Символічною акцією примирення стало відкриття музею-бункера місцевих повстанців, де викарбувано прізвища колочавців, які боролися проти колишнього тоталітарного режиму у повоєнні роки. Серед них - і "лісовик" Михайло Штаєр, ім'ям якого названо бункер. Відкрито й освячено обеліск 26 колочавським воїнам, які полягли на фронтах Першої світової війни. Їхні прізвища викарбувані на пам'ятнику.
У рамках проведення Днів села 2009 і 2010 років у Колочаві вшановано пам'ять усіх жертв трагічних подій ХХ століття. Це - учасники Першої світової війни, угорські, чеські, словацькі, радянські військовослужбовці, які загинули в Колочаві, січовики 1939 року, колочавці, знищені у таборах ГУЛАГу, жертви Другої світової війни, горяни, репресовані і розстріляні оганами МДБ-КДБ, воїни-інтернаціоналісти 1956-2009 років.
Колочава, на думку нардепа, може стати прикладом примирення для всієї України.