В’їзди до обласного центру Закарпаття могли б виглядати й краще (ФОТО)

46
5

Один із них обсипається, інші не завадило б пофарбувати. Самі ужгородці почасти й не зважають на бетонні споруди, що стоять при в’їзді в місто. А от для нетутешніх ці стели з написом «Ужгород» – перша візитівка обласного центру. То чи пристойно виглядають ворота міста нині?

Бетонні споруди офіційно називаються малою архітектурною формою, тобто – МАФом. Сьогодні на під’їздах до Ужгорода таких нараховується 4: з боку Словаччини, а також від сіл Барвінок, Минай та Оноківці.

З усіх, як переконався автор, найгірше виглядає МАФ, що на в’їзді зі сторони Словаччини. Тут стінка обсипалася, кам’яні сходи до неї потрощені, у бетонному горщику ростуть не квіти, а трава. Зате спеціально для іноземців назва міста написана ще й латиницею. І зелень навколо ретельно викошена.

Стела при в’їзді з Барвінку трасою «Київ-Чоп» найбільша з усіх чотирьох. Тут 7 великих літер срібного кольору розміщені на біло-рожевій бетонній опорі. Здалеку все виглядає чудово. Проте, коли придивитися зблизька, стає зрозуміло: не зайвим буде цей МАФ пофарбувати. Біля нього трава також викошена, посаджено кілька ялиночок.

На в’їзді із села Оноківці бетонна стінка білого кольору виблідла, фарба обсипається. Радує око, що трава навколо МАФу також старанно покошена.

Найкраще із усіх нині виглядає монумент із боку Минаю – пофарбований набіло; на ньому, крім назви, розміщено й герб міста. Трава й кущі навколо доглянуті. Та є й тут ложка дьогтю. По-перше, споруду хтось використав... як опорний стовп для проводу. По-друге, місце біля МАФу вподобали собі вантажівки, виставлені на продаж. Через них сам монумент із-дороги вид­но досить погано. По-третє, плити на краю клумби тут розтрощилися від старості, їх варто замінити новими.

«Ці малі архітектурні форми споруджені ще за радянськими стандартами, – зазначає головний архітектор Ужгорода Олександр Шеба. – Проекту, десь, 70–80-х років. Нині б споруди доцільно облагородити – адже почасти з їх вигляду можна скласти враження про стан усього міста». Подіб­ну думку в коментарі «Замку» висловив і завідувач кафедри туризму УжНУ Федір Шандор. «Чи мають вони якусь цінність? Архітектурну чи художню – ні, а от естетичну – так», – констатує пан Шандор. Наш співрозмовник також зазначив, що в багатьох європейських містах біля в’їздів також практикують встановлювати головні символи міста, а ще – певні гасла, котрі запрошують до нього туристів. Оскільки Ужгород у контексті Євро ’2012 буде проїжджою територією, не завадило б подумати про щось таке і в нас. Адже, якщо іноземець їхатиме трасою й при цьому матиме кілька вільних годин, саме правильно облаштовані «ворота міста» заманять його до нас.

Як поінформував «Замок» заступник начальника головного управління комунального господарства Ужгорода Михайло Ільницький, питання впорядкування стел на в’їздах до міста у комунальників на контролі. До Великодня їх усіх приведуть у порядок. А от говорити про встановлення нових МАФів-візитівок поки зарано.

До слова, нині такого немає при в’їзді в місто з боку села Сторожниця.

 

Коментарі

7
777

унгвар то село,йому доста синій знак на вході і на виході!!!

М
мир

Ужгород как какое то захолустье, и только банки сверкают мрамором. Все остальное стыдно показать гостям города. Еще областной центр называется!!! смешно

Н
неважно

Ужгород вже давно поступаеться Мукачеву

)
)

шовгору 5 балів))))

Ш
Шовгор

Пак Ужгород - то село, а Мукачево - то вариш! У нас бетонні візітювки май ліпші за Ужгородські!

Читайте також