Цими днями викладачами кафедри Англійської філології та методики викладання іноземних мов було проведено круглий стіл в контексті дослідження наукової теми кафедри «Реалізація психолого-педагогічних умов формування основ педагогічної майстерності майбутніх вчителів в освітньому середовищі вищого навчального закладу».
З доповідями виступили: завідувач кафедрою, кандидат педагогічних наук, доцент Теличко Н. В., молоді науковці кафедри – старші викладачі Барчій Б.В. та Брецко І.І., асистент Бедевельська М.В.
В своїй доповіді завідувач кафедрою окреслила складові педагогічної майстерності сучасного педагога, відзначила основні недоліки традиційної професійної підготовки майбутніх вчителів в напрямі формування у них основ педагогічної майстерності, які формуються під час навчання у вищому навчальному закладі. В доповіді було запропоновано шляхи усунення та оптимізації професійної підготовки майбутніх вчителів через запровадження оптимальної системи формування основ педагогічної майстерності у студентів на засадах цілеспрямованого використання педагогічних інновацій, шляхом активної участі студентів у професійних ситуаціях навчальних тренінгів інтерактивно-ситуативного характеру, що, в свою чергу, підкреслює необхідність спеціальних наукових розробок та методичного забезпечення для системної реалізації цих процесів на основі принципів цілісності, неперервності, прогностичності з урахуванням особливостей і потреб.
У доповіді Брецко І.І., що стосувалася однієї з найактуальніших психолого-педагогічних проблем - емоційного вигорання педагога у процесі професійної діяльності, було розкрито зміст цього поняття, проаналізовано так звану «групу ризику» працівників, що найбільш схильні до вигорання, тобто суб’єкти, що працюють у сфері «людина-людина» і в силу своєї професії знаходяться у постійній міжособистісній взаємодії з іншими її учасниками, підлягають професійним стресам. В підсумку доповідач окреслила своє бачення подолання цих проблем шляхом адекватного відношення до роботи і відведення їй належного місця у житті, що виступає найкращою профілактикою професійного вигорання.
Доповідь старшого викладача кафедри Барчі Б. В. стосувалася проблеми використання мотиваційних факторів при виборі професії випускниками загальноосвітніх шкіл, професійного самовизначення випускників, психологічної допомоги в питаннях профорієнтації учнів, зокрема у виборі навчального закладу, який може гарантувати їм професійну підготовку для досягнення мети.
Викладач кафедри Бедевельська М.В. представила на обговорення учасників круглого столу проблему застосування компетентнісного підходу у підготовці майбутніх вчителів іноземної мови, проаналізувала та визначила сутність складових педагогічної майстерності вчителя іноземної мови на основі компетентнісного підходу.
Доповіді завершилися активним обговоренням окреслених проблем усіма учасниками круглого столу, які представили своє бачення сутності цих проблем та шляхи їх оптимального вирішення.
Прес-служба МДУ