Виловлюють та згодовують тваринам: У Словаччині нашестя каліфорнійських раків, які переносять чуму (ФОТО)

105
0

На півночі Словаччини (Нітранський край) у штучно створеному каналі виявлено небезпечний інвазійний вид червоних раків. Це підтвердила Барбора Калавська, зоолог адміністрації заповідної території Дунайські Луги.

Це друга підтверджена поява цього виду, вперше його зафіксували цієї осені в Туреччині. Державні природоохоронці негайно почали його ліквідовувати.

Близько трьох тисяч особин червоного раку було виловлено в каналі в окрузі Комарно - повідомляє Державна охорона природи Словацької Республіки. Виловлених особин вирішили згодувати свійським тваринам у якості додатку до корму.

«Цей вид завдає великої економічної шкоди, адже може завдати фатальної шкоди місцевій фауні та флорі. З районів, де зими не суворі, він уже починає поширюватися далі на північ. Коли він адаптується, то може вижити навіть у воді, яка замерзає взимку», – каже Калавська.

Батьківщиною цього виду є Мексика і південний схід США, також зустрічається в південній Європі.

Найбільша небезпека - мексиканський рак є переносником чуми раків. Це смертельно для річкових раків, які знаходяться під охороною держави. Летальність стовідсоткова.

Червоний каліфорнійський рак (Procambarus clarkii) – прісноводне ракоподібне, характерний мешканець боліт південного сходу Північної Америки, якого в 70-х роках XX століття почали активно тримати у домашніх умовах, в акваріумах. Вид був штучно акліматизований у Європі й Азії, зокрема в Японії. На деяких територіях витіснив більш чутливих до якості води річкових раків. У природі вони можуть виростати до 20 см, однак в акваріумі їх розмір рідко перевищує 10-12 см.

Чума раків (Pestis astacorum, Aphanomices astaci) - гостра інфекційна хвороба, що викликається грибом Aphanomices astaci. До нього сприйнятливі як європейські раки, і з Австралії, Японії, Нової Гвінеї. Північноамериканські раки більш стійкі до грибка, але є переносниками захворювання. Джерело збудника інфекції - хворі на рак. Один хворий на рак може заразити весь акваріум чи водойму цим захворюванням і викликати повну загибель всіх його мешканців.

Також в каналі спіймали інвазійний вид сонячної риби. Це сонячний окунь звичайний (L. gibbosus), що був завезений до Європи з Північної Америки як акваріумна риба наприкінці ХІХ ст. Уже в першій половині ХХ ст. він траплявся в багатьох водоймах на Півдні України. Мігрує до північніших регіонів, зокрема виявлено популяцію у Ворзелі, що під Києвом.



Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також