Випадок менінгококцемії в Мукачеві: 15-річна школярка жалілась на нудоту та головний біль

20
5

У прес-центрі ОЦЗ в Закарпаття розповіли про випадок захворювання на менінгококцемію в Мукачівському районі.

Згідно їх інформації, 15-річна мешканка одного із сіл Мукачівського району потрапила у лікарню у важкому стані ще 9 грудня ввечері.

За словами заступника головного лікаря Мукачівської ОДЛ Магдалина Семеняк, дівчинку одразу госпіталізували до реанімаційного відділення.

Родичі дівчинки розповідають, що напередодні вона скаржилася на погане самопочуття: блювоту,  головний біль. 

Наступного дня стан дитини погіршився і батьки звернулись до медзакладу. 

Під час попереднього обстеження відмічались  менінгеальні ознаки, пригнічена свідомість. Були взяті всі необхідні мазки та аналізи.

Згодом з’явився  висип у вигляді «зірочок», що підтвердив діагноз – менінгококова інфекція, генералізована форма. Зараз стан дитини стабільно важкий. 

Наразі, як повідомляло Мukachevo.net, фахівцями лікарні надається весь необхідний спектр медичної допомоги 

За словами заввідділу епідеміологічного нагляду і профілактики інфекційних  захворювань ДУ “ЗОЛЦМОЗ” України Вікторії Тимчик  в школі,  де навчалась дівчинка та за місцем її проживання, організовано низку  протиепідемічних заходів, в т.ч. бактеріологічне обстеження родичів дівчини, дітей та вчителів, які контактували з дитиною. Встановлено медичне спостереження за ними. 

Сімейними лікарями КНП «Центру ПМСД м. Мукачева» проводяться необхідні заходи з попередження поширення інфекції, оглядаються контактні особи.

До речі, за 10 місяців 2018 року в Закарпатський області зафіксовано 42 випадки захворювання на менінгококову інфекцію. Більшість з яких реєструються в м. Ужгород та у Перечинському  районі. Найчастіше (70-80 відсотків) хворіють  діти.   

Коментарі

ДЛ
До лікаря

З чого ви взяли що дитина в школі захворіла? Вона з мукачівського р-н. Могла в маршрутці заразиттсь чи в селі до когось в гості зайти

Л
Лікар

До діда мороза. Той вид менінгіту який виявили у дитини, діє на організм по різному, є два типи впливу даного вірусу на організм. У першому випадку ми бачимо всі ознаки інфекції, як у дитини яку зараз лікують. Але найстрашніше трапляється у другому випадку, на дорослих вірус діє не так як на дітей. Доросла людина може не відчути значних симптомів при ураженні вірусом, насморк, гайморит, не більше, Вона стає переносником вірусу. Треба розуміти що хвору дитинку хтось заразив. Питання хто? Хтось з дорослих в домашньому колі, або хтось з вчителів? Хто дасть однозначну відповідь на ці запитання?! Є велика вірогідність того, що ще одна хвора людина на вірус менінгококу зараз ходить по місту, і сама не підозрює шо розносить страшну заразу. Люди які вопять "йой лем не панікуйте!!", щоб зрозуміти всю небезпеку ситуації їм треба включити мозок, та от біда, замість мозгу давно жижа... Паскуди не мають своїх дітей та ни про шо не переживають, та скоріше всього це пишуть мілкі чінуші з кабінетів .

ДМ
Дід Мороз

Повод дітям у школу не ходити, а батькам виплюснути емоції на учителів.Школа напевно вже піде потихи на канікули.З Новим Роком свинським!

ДE
до Elena

Паніку роблять самі люди. Почитайте істеричні коменти у фейсбуці. А журналісти просто "підхоплюють" гарячу тему. Краще б корі так боялися як менігококу...

E
Elena

Цікаво ,чи робили таку паніку як в тих 42 випадках ,як роблять у Мукачеві?

Читайте також