Виставка картин автора "Сажотруса" Івана Бровдія вибухнула барвами в Ужгороді (ФОТО)

51
5

Зали Закарпатського обласного музею ім.Й.Бокшая вмістили понад 70 картин автора, якого Закарпаття звикло бачити у іпостасі скульптора.

Адже, хто хоча б раз бачив його Кирила і Мефодія на площі Миру у Мукачеві, чи пам’ятник жертвам повені на березі Латориці, або ж улюбленого усіма закарпатцями Сажотруса – навряд чи забуде ці роботи.

Утім, як виявилося народний художник України Іван Бровді ще й виключного таланту, чуття і експресії «малювальник». Серед тих, хто відвідав відкриття його персональної виставки – було багато тих, хто познайомився із роботами Майстра уперше. Здивуванню цих глядачів не було меж. До відкриття виставки його порівнювали із Кашшаєм і з Манайлом… Декому ці роботи нагадували грузинську школу живопису. Сам же автор був усміхнений, охочий на коментарі і зауважив, що, звісно, він міг би малювати і «під Кашшая» і «під Манайла», але не бачить у цьому сенсу. Бо митці, яких вважає своїми вчителями, бо взяв від них усе найкраще, що лише міг побачити у іхньому багатому доробку, є самодостатніми і самобутніми.

Сам же він – намагається творити свою власну картину світу. І картина ця напозір є яскравою, життєрадісною, дещо містичною, глибоко сакральною, а декому навіть видалася древньо-язичницько-містичною.

Картини автора, переважно, виконані у форматі квадрату. І хоч канони композиції і кажуть нам, що далі є форма зображення від квадрату – тим воно цікавіше, автор поправ цю теорію повністю. Бо його «інстаграмні» квадрати закомпоновані ідеально, барви тут – від пастельно-ніжних до сучасно-ультра-кислотних, але при цьому… все це не залишає сумніву: перед нами, безперечно, абсолютно точно яскравий представник класичної Закарпатської школи живопису.

Розповідати про виставку – годі. Нема сенсу, як і про, наприклад, концерт. Бо концерт треба почути, а цю виставку побачити і обов’язково кожному, хто вважає себе закарпатцем, поціновувачем прекрасного і знавцем живопису. Ет, ні… Кожному, хто вважає себе людиною. Бо пропустити такий вибух барв, емоцій, форм і образів – просто гріх.

Сам автор впізнаваних скульптур, усміхаючись каже, що він, безперечно, скульптор. Але скульптори теж іноді відпочивають від роботи. І саме у дні відпочинку Іван Бровді малює. Відпочиньте і ви, роздивіться фоторепродукції цих робіт і хутчіш збирайтеся на виставку, побачити це на свої очі.

Коментарі

ПП
Паровінчак Петро

Професійне об,єктивне освітлення значимої культурної події Закарпаття ...

ПК
Просто Король

Мне некогда, я занят тюнингом Бахуса!

М
мкчв

Він (шматько) випадково не ходив там відговорюючи людей дивитися на експонати?

В
версус

Шматька б там розірвали на друзки)

ПЗ
Панія з Закарпаття

А де коменарі пана Шматька? Він би мав активніше включитись в місцеве життя.

Читайте також