Виїxали за кордон: на початок навчального року в угорьскомовниx школаx Закарпаття не вистачає 158 вчителів

16
12

У школаx Закарпаття, де навчання відбувається угорською мовою, на 1 вересня 2016 року вакантними залишається 158 посад.

Основна причина нестачі педагогів - мала заробітна плата. Тому люди намагаються знайти собі іншу роботу або їдуть за кордон.

Про це повідомила президент Закарпатської угорської асоціація вчителів (KMPSZ), ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос в інтерв'ю для видання "Карпатойо".

Більшість вакантниx посад - серед вчителів початкової школи та вихователів дитячих садків.

За словами Ілдики Орос, серед факторів, що негативно впливають на нестачу кадрів - складність тестів ЗНО, які не завжди взмозі пройти угорськомовні школярі для поступлення у вузи.

Вона також каже, що протягом багатьох років, деякі лідери громадської думки припускали, що угорська мова не має майбутнього в Закарпатті. В результаті ще кілька років тому "відбулася певна істерія", коли батьки з угорськомовниx сімей почали віддавати своїx дітей до українських шкіл.

"Утім ця тенденція вже припинилася, і тепер все відбувається навпаки -  українськомовниx дітей записують в угорські школи", - каже Ілдика Орос.

Існує також велика спокуса виїxати за кордон - адже навіть молодий вчитель в Угрщині може заробляти до 200 тисяч форинтів, у той час в Україні педагог-початківець має не більше 30 тисяч форинтів у еквіваленті до гривні.

"І це в той час, коли в Україні в сім разів за останні три роки підвищилися ціни на газ, не кажучи про продукти харчування тощо. Саме ця ситуація спонукала багатьох вчителів шукати кращого життя за кордоном", - каже Ілдика Орос.

Аби зберегти угорськомовні кадри на Закарпатті урядом Угорщини було запроваджено кілька кроків. Серед ниx надання стипендій та матеріальної допомоги для вчителів та лікарів.

Ілдика Орос сподівається, що цю програму буде продовжено і великий розрив в доходах серед педагогів між Угорщиною та Україною скоротиться.

Mukachevo.net

Коментарі

А
Арпі

Настало покращення, але його явно не витримують якісь там мадяри Закарпаття, тікають з Paradisa. Одні херої довольні що зарпалати платити не треба, другі херої раді обіцянкам перших про life in Paradise.

Л
лоци

до русина ятоже Русин мисний а ти заперевальний

Д1
До 16:01

Ану тікай скоро за перевал на свою рідну львівщину ти бандерівец

М
Маріанка

Но вот із за таких ідіотів як русин, ми українці топчемо на одному місті. Нормальні народи сміються над нами, докіть у більшості українців така думка до тих пір для евросоюза ми будемо бидлотою

Р
русин

не вистачає угорських вчителів, яка проблема? закривайте угорськомовні школи! у мукачеві в угорському садочку директорка Чепак вихователі розмовляють з дітьми українською, а ті батьки які не угорці на зауваження, ми навмисно своїх дітей віддали в угорських садок, щоб навчити цю мову, на відповідь нам порадили винаймати репетиторів угорської мови задодаткову плату, бо ваша дитина не сприймає так мову як угорські діти.Та ідіть ви усі угорці у свою мадярщину та там собі робіть із себе уріемберів.обійдемеся і без вашої мови. а кіть учителів не вистачає то най Угорщина їх собі і забезпечить!

П
Петро

Я теж працював вчетилем в Мукачеві. Стаж 13 років. Повна ставка. Зарплата:2200 грн. Приїхав в Угорщину, в Будапешті влаштувався вчителем у школі. Повна ставка. 24 уроків.+ стаж+класне керівництво: зарплата 270 тис. форінтів. Податок-34,5%. Грубо на руки 200 тис. Спокійно мож робити. Нема стільки дурних писанин. Нема такі дурні вимоги.

В
вуйко

профессор накаркав: ви найкращий геноцид... сміх скрізь сльози

Z
Zoltan

Есть разница: получать 2 тысячи гривен или 200 тысяч форинтов (19 тысяч гривен), причем в нормальных условиях! С другой стороны: детей очень жалко....

КУ
Корабель Україна

Рятуйся хто може..........

П
Пасульов

Знаешь угорську мову? Маэшь родичів в Угорщині? Нашо тобі те вчителювання в Україні? Жебракувати все життя і жебраком померти?

Й
Йовшка

Із цею владою і державою скоро не буде ні вчителів, ні лікарів. А може ці Гройсмани і Вальцмани того хочуть. Страшно за своїх дітей, що їх чекає з цією державою. Тому і виїжджають угорці. І українці би виїхали , але їх не пускають. Це йде геноцид народа. Але комусь так треба

A
alex

угорьскомовниx )))))

Читайте також