Статистика показує, що в десять разів частіше туберкульозом хворіють роми, а от виліковуються з них до кінця лише одиниці.
Ситуацію з відсутністю вакцини БЦЖ прокоментував екс-начальник управління охорони здоров'я Закарпатської ОДА та обласний депутат від Єдиного Центру Василь Скрип.
“У 2016 році на Закарпатті захворюваність на туберкульоз за офіційною статистикою зросла на понад 2%. Особливо частими є випадки цього захворювання серед ромського населення. Як відомо, кожен третій ром України проживає на Закарпатті. Представники цієї нацменшини у десять разів частіше хворіють туберкульозом та досить часто ігнорують лікування. Якщо говорити мовою чисел, то 11% закарпатців недоліковують недугу, а от серед ромів цей показник перевищує 30%. Однак найгірше те, що зараз все частіше туберкульоз виявляють у немовлят. В області більше 2 років нема вакцини БЦЖ, хоч її і обіцяли надати", - зауважив лікар.
"Протягом останніх двох місяців на сайті Міністерства охорони здоров'я України з'явилася інформація, що до кінця червня у всіх регіонах країни вакцина БЦЖ буде, але медичні установи її так і не отримали. Проте влада не втомлюється з дня в день говорити про реформування медичної галузі, яке насправді досі ніяких позитивних змін не принесло. Люди змушені покладатися тільки на власні сили, бо допомога від держави в плані лікування практично відсутня”, - додав Василь Скрип.