
Закарпатські вина можуть претендувати на патент географічного зазначення.
Йдеться про своєрідне авторське право, яке оформлюють кілька виробників, аби убезпечити свій товар від підробки.
Винороби, які працюють в одному селі, районі чи області можуть створити асоціацію та об'єднатися під однієї загальною назвою. Сам ж назва використовуватиметься як бренд для регіону.
Ужгородець Владислав Чопак вирощує виноград у селі Середнє, на 3 гектарах 3 європейські види. Щоб вина виходили солодкими без додавання цукру, чоловік має свою, особливу технологію.
— Ми обламуємо ці грона надлишкові, заодно ми створюємо більше простору для тих, які залишаються. Разом з тим у них більше цукру і більше кислоти залишається, - розповідає винороб.
Проект від ЄС «Географічні зазначення», який зараз починають впроваджувати в Україні, дозволить виноробу запатентувати виробництво вина з винограду вирощеного таким способом і на території села, району чи області. Для цього йому треба об’єднатись під однією ще з одним, або кількома виробниками, які працюватимуть за такою ж технологією. Наприклад, якщо вони візьмуть назву «Ужгородські вина», то споживач знатиме, що їх виробляють на Ужгородщині і без штучних цукрів.
Детальніше читайте у сюжеті телеканалу Сіріус:
Читайте також: Мале приватне виноробство: чи вплине новий закон на якість закарпатського вина?.