Євген Мешко закликав не лікуватись уколами вдома та застеріг від ін’єкцій дітям

19
2

Призначення уколів та крапельниць є виправданим лише в умовах стаціонару і під наглядом медиків, і тільки в тих випадках, коли прийом ліків перорально є неможливим з певних причин.

– Часто зустрічаю дописи, типу порадьте хто може зробити укол вдома. Отже, кілька інформаційних даних - багато систем охорони здоров'я відмовилися від "уколів у сідницю і вену" на амбулаторному етапі, тобто вдома. В демократичних країнах існує поняття гуманності, коли фізичний та психічний комфорт пацієнта ставиться на перше місце. Тому не виникає питання хто може вколоти, бо призначають пероральні препарати (сиропи, таблетки і т.д.). Віддати перевагу уколам потрібно тоді, коли через хворобу пацієнт не зможе вживати таблетовані препарати (наприклад пухлина стравоходу з порушенням ковтання або тонкого кишківника з порушенням всмоктування), - пояснює директор КНП «Мукачівська ЦРЛ» Євген Мешко на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

– За даними CDC та NCBI немає доказів щодо більшої ефективності на амбулаторному етапі у ін'єкційних форм препаратів, а ризики від таких процедур набагато вищі з точки зору безпеки для пацієнта та гуманності. Особливо не розумію, коли призначають уколи в сідницю дітям, для прикладу, антибіотики і це призводить до панічного ставлення до медпрацівників у дітей, не кажу вже про стреси для батьків і самих дітей, фізичний біль від ін'єкцій...., - каже медик.
Євген Мешко також пояснив чому ж лікарі досі призначають уколи:

– У спілкуванні з колегами часто чую два аргументи - хтось наполягає, що уколи ефективніші, а хтось просто йде на повідку у пацієнта, який вважає, що його не лікують без уколів і шукатиме іншого лікаря через некомпетентність першого. І справді часто пацієнти відчувають страх, що їх погано чи "слабко" лікують, якщо не призначено "уколів та крапельниць" , після яких організм оживає. Існує так званий ефект плацебо, але про це вже в іншому пості, як і про засади доказової медицини. Висновок один - довіряйте лікарям, в т.ч. і тим, які лікують "неінтенсивно уколами".

Нагадаємо, нещодавно Євген Мешко у відвертому інтерв'ю для Mukachevo.net розповів про новації, критику та ставлення до реформи.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

ДН
До нижнього допису

Така інформація є повсюдно . Не ново . Хто хоче знати , той дізнається з багатьох джерел.

Л
Лікар

Мудрий заклик.

Читайте також