8 апеляційний адміністративний суд у Львові, передав на поруки громадським організаціям політичного біженця зі Східного Туркестану Їлісена Аєркена, який боровся за права уйгурів, за що у Китаї йому загрожує смертна кара.
Суд звільнив його з-під арешту та передав на поруки українській громадській організації «Ліберально-демократична ліга України» та «Рука допомоги+», повідомляє ZAXID.NET з посиланням на НВ.
«Це важливий прецедент для українського правосуддя, коли іноземця у справі про геноцид уйгурів передають на поруки української ГО», — наголосив голова «Ліберально-демократичної ліги України», якій передали на поруки, та координатор Free Hong Kong Center Артур Харитонов.
Захисником біженця у суді був ужгородський адвокат Олександр Зубанич. Не допустити депортації Аєркена в Китай закликали закордонні правозахисники. Колегія суддів 8 апеляційного адміністративного суду під головуванням Романа Коваля 27 жовтня прийняла рішення звільнити його з-під варти і передати на поруки до моменту рішення щодо його статусу біженця.
Після суду Їлісен Аєркен виїхав до Києва. У своєму твітері він подякував Україні за підтримку.
24-річний Їлісен Аєркен – казах за національністю, народився у Східному Туркестані (Сіньцзян-Уйгурський автономний регіон) та є громадянином КНР. Активіст виступає за права уйгурів та проти геноциду цього народу. За це у Китаї Їлісену Аєркену загрожує смертна кара.
Втікаючи від переслідувань, 8 серпня він виїхав через Україну до Словаччини. Там його затримали, а потім повернули назад до України. За порушення правил перетину кордону Аєркена затримали і помістили в ізолятор. Їлісен Аєркен попросив в України політичного притулку. Суд першої інстанції ухвалив утримувати громадянина КНР в ізоляторі до моменту, поки не вирішиться питання щодо надання йому статусу біженця.
Уйгури є корінним мусульманським народом провінції КНР Сіньцзянь – Уйгурського автономного району. У 2017 році організація Human Rights Watch звинуватила КНР у культурному геноциді уйгурів і закликала закрити «табори перевиховання», водночас офіційний Китай відповів, що табори потрібні для боротьби з тероризмом та професійної освіти уйгурів.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!