З 1 січня сусіди у Шенгені

10
0

Як будемо їздити?

Після вступу Угорщини, Словаччини та Польщі до Шенгенської зони закарпатці зможуть перетинати кордон сусідніх країн лише у випадку наявності Шенгенської візи або карток малого прикордонного руху (лише в зоні 50 км). Тому очікується, що вже з 1 січня бажаючі перетнути кордон з вищевказаними країнами стикнуться з проблемою отримання Шенгенської візи.



Наразі, як повідомляє представництво МЗС України в Закарпатській області, завершуються внутрішньодержавні процедури набуття чинності Угоди між Україною і ЄС щодо спрощення оформлення віз. Проте вже сьогодні можна сказати, що на користь закарпатцям таке впровадження не піде.



Генконсул Словацької Республіки Мар’ян Сладачек окреслив можливі варіанти перетину словацького кордону з 1 січня для закарпатців «Після вступу Словаччини до Шенгенської зони слід відзначити три можливі варіанти перетину українсько-словацького кордону закарпатцями. Найпростіший варіант — отримання карток малого прикордонного руху. До слова, конкретну дату, коли буде підписана угода щодо МПР зі Словацькою Республікою, генконсул назвати не зумів, аргументуючи тим, що гарантом створення малого прикордонного руху між Україною та Словаччиною є Міністерства внутрішніх справ обох країн. «Другий варіант — це отримання національної візи, яка буде й надалі легітимною і майже нічим не різнитиметься від теперішніх. Що стосується третього варіанта, то це, звичайно, Шенгенські візи», — зазначив консул. Мар’ян Сладачек переконаний, що люди, які дотримуватимуться всіх вимог отримання «шенгена», не матимуть ніяких проблем в отриманні віз. Натомість сьогодні трапляються випадки, коли тобі можуть відмовити у видачі візи з сумнівною аргументацією. Присутній на прес-конференції провідний консул Генконсульства Угорської Республіки в Ужгороді Аттіла Надь поінформував з приводу змін в угорському консульстві: «Угорська сторона стоїть перед набуттям чинності Шенгенської угоди та угоди з українською стороною про малий прикордонний рух. Наразі намагаємося створювати від-повідні умови для видачі віз. Так, наприклад, з 1 грудня вводимо практику телефонного режиму з громадянами, які звертаються до нас за візами, запис на відвідання консульства відбуватиметься телефоном».



За словами угорського генконсула, Шенгенську візу закарпатцям видаватимуть у Консульстві тієї країни, кордон якої вони планують перетнути. Якщо людина хоче відвідати кілька країн ЄС, то віза видаватиметься у консульстві тієї країни, де вона перебуватиме більше часу. Якщо такого консульства в Україні немає, візу має право надати країна першого в’їзду. Однак щоб почати видавати Шенгенські візи Угорщина повинна сформувати законодавчу базу, в основу якої ляжуть Угода між Україною та ЄС, перероблена й доповнена Угода між Україною та Угорщиною та угорські законопроекти. Що стосується терміну дії візи, то Атілла Надь зазначив: «Термін видачі складатиме 10 днів, видаватиметься віза щонайбільше на 5 років».


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також