З 12 недоношених дітей з вагою 500-900 г виживають лише четверо

14
0

в Ужгороді

За минуле півріччя в Ужгородському міському перинатальному центрі народилися 1803 дитини, з них 3,5 % були недоношеними.

«У нас створені всі умови для виходжування цих немовлят. Звичайно, як-то кажуть, обладнання забагато не буває. Тим не менше, за два з половиною роки ми майже повною мірою обладнали реанімаційне відділення для недоношених новонароджених. Маємо чотири реанімаційні ліжка з відповідним обладнанням (кувези, апарати штучної вентиляції легень...). Хоча потребуємо ще кислотно-щілинного аналізатора...», — зазначив головний лікар Ужгородського перинатального центру Володимир Панаіт. Щодо фінансування, то матері недоношених дітей отримують декретну компенсацію, та цих грошей не завжди вистачає для виходжування дітей.

За словами лікаря, одна ампула куросурфа (препарат, який дозволяє «дорозвинути» легені) коштує чотири тисячі гривень. «Ми отримуємо ці препарати за рахунок централізованої доставки, оскільки в нас зосереджена найбільша концентрація патологій з усієї області. В нашому пологовому будинку більший запас цих медикаментів, ніж в інших», — додає Панаіт. Попри високу вартість медикаментів матері все ж можуть розраховувати на безоплатне лікування своїх дітей.

Виходжування новонароджених включає в себе кілька етапів. «Зробивши свою роботу, ми передаємо деяких малюків до обласної дитячої лікарні на подальше лікування. «Відділення недоношених новонароджених функціонує з першого серпня 2006
року. Воно облаштоване кувезами, інфузоматами, пульсоксиметрами, фототерапевтичними установками, електронними вагами, спеціальними столиками з підігрівом для маніпуляцій, пластиковими ліжечками і т. ін.», — наголошує головна лікарка дитячої обласної лікарні Єлизавета Біров. Як бачимо, на Закарпатті вже створені необхідні умови для виходжування дітей. За словами п.Єлизавети, вдавалося врятувати дітей навіть з вагою 600 г.

Однак статистика залишається жахаючою. «За останні півроку в ужгородському пологовому будинку народилися 12 дітей із вагою 500-900 г, із них вижили лише четверо. Безумовно, недоношені діти мають великий шанс залишитися абсолютно здоровими, проте дуже складно виходжувати дітей, народжених на 22-28-му тижні», — додає Панаіт. Як каже головний лікар перинатального
центру, минулого року на тисячу новонароджених припадало двадцять мерт-вонароджених і померлих, а цього року на тисячу діток таких припадає лише четверо, що свідчить про хороший результат роботи пологового будинку. В подальшому житті недоношені діти можуть страждати на різні патології. «Якщо рахувати у відсотках, то 30 % залишаються здоровими, 60 % — це діти з особливими потребами, а 10 % — матимуть статус інвалідів дитинства», — каже Є. Біров.

До речі, за інформацією caihylikar.org.ua, у2007році в Києві зі 100 недоношених новонароджених виживали лише 45.



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також