У зв`язку з осінньо-зимовим нерестом риби
З вересня до кінця року в закарпатських річках, притоках і озерах проходить осінньо-зимовий нерест риби, зокрема форелі та лосося. У зв`язку з цим з 15 вересня до 31 грудня на Закарпатті забороняється будь-яка господарська діяльність у водоймах, передає УКРІНФОРМ із посиланням на сайт Мінприроди.
Порівняно з минулими роками форелі в р.Тисі та її верхів`ях небагато, тому потрібен особливий контроль за тим, щоб ані браконьєри, ані техніка не потривожили у період нересту рибу.
Приблизно на цей же час припадає міграція лосося дунайського. Він рухається вгору по річці на місця зимівлі й подальшого нересту. Будь-які роботи на річках у цей період становлять небезпеку для всього генофонду лососевих, порушення міграційних шляхів, знищення місць нагулу й нересту риби.
З метою захисту риби в період нересту Державне управління охорони навколишнього середовища в Закарпатській області заборонило з 15 вересня до 31 грудня будь-яку господарську діяльність у водоймах, забір піску й гравію, трелювання лісу, миття машин у річках та озерах тощо.
Разом з тим, любителі-риболови, маючи одну вудку з одним гачком та одним спінінгом з блешнею, зможуть рибалити з берега у спеціально відведених для цього місцях:
на р.Тиса - від місця впадання р. Тересва (с.Бедевля Тячівського району) до Вилоцького автотранспортного мосту (с.Вилок Виноградівського району), а також у межах від п/зн N340 до п/зн N 361 по м.Чоп Ужгородського району;
на р.Уж - від державного кордону Україна-Словаччина в Ужгородському районі до автотранспортного мосту через р.Уж (с.Кострино-с.Люта Березнянського району);
на р.Латориця - від державного кордону Україна-Словаччина в Ужгородському районі до автотранспортного мосту `Паланівський` (м.Мукачево);
на р.Боржава - від місця впадання у р.Тиса (с.Вари Берегівського району) до автотранспортного мосту на шляху Виноградів-Мукачево (с.В.Ком`яти Виноградівського району), а також на внутрішніх рибогосподарських водоймах загального користування місцевого значення (ставкового, озерного типу) в межах Ужгородського, Мукачівського, Перечинського, Виноградівського районів області, інформує Міністерство охорони навколишнього природного середовища України.