З 1-го липня в Україні зростуть тарифи: на водопостачання в середньому на 84%, на водовідведення (стоки) – на 105%, на водоспоживання (вода і стоки) – на 93%.
У Нацкомісії з держрегулювання у сфері компослуг, яка їх встановлює, цю ситуацію пояснили таким чином, що тепер українці платитимуть за воду, згідно економічно обгрунтованого рівня – тобто, із закладеною рентабельністю до 5%.
"Тарифи на воду підвищувалися востаннє в 2008-2012 роках (у різний час в різних містах). За цей час її собівартість зросла суттєво – більше потрібно коштів на виплату зарплати, закупівлю електроенергії, реагентів. Водоканали не можуть працювати у збиток, адже їм потрібно думати про існування своїх підприємств, щоб вони взагалі не померли, – розповів член Нацкомісії Дмитро Григор’єв. – У зв’язку з цим, з першого липня підвищуються тарифи на воду для 26 з 150 підприємств, що забезпечують 87% ринку водопостачання країни. Решта водоканали, швидше за все, підвищать тарифи з першого серпня або восени".
Як повідомляє 5 канал, тарифи на воду зростуть нерівномірно. Як відзначають в Нацкомісії, "причесати під гребінку все водні тарифи буде неправильно, оскільки у водоканалів різні проблеми", які потребують індивідуальних рішень, різну відстань до водних джерел.
У Нацкомпослуг запевняють, що зростання тарифів на воду не сильно вдарить по гаманцях українців. Так, незахищені категорії населення – пенсіонери та багатодітні сім’ї – зможуть скористатися пільгами і субсидіями, а середньостатистична сім’я з двох чоловік, згідно з розрахунками, буде платити в місяць на 36 грн більше – тобто не 40,00 а приблизно 76,00 грн.
Нагадаємо, З 1 червня до 30% подорожчала електроенергія для населення.