З нового року в Україні зміниться дошкільна освіта

1648 5

В Україні з 1 січня 2025 року починає діяти закон “Про дошкільну освіту”, який закладає фундамент для поліпшення якості освіти для дошкільнят.

Він передбачає низку змін для вихователів, батьків, а також керівництва дитсадків.

Про це повідомляється в офіційному каналі Міністерства освіти й науки України “МОНограм”. Там зазначили, що з нового року для маленьких українців будуть нові можливості.

“Для вихователів – оптимізація навантаження, 56 днів щорічної відпустки, можливість встановлення вищих доплат і надбавок. Для батьків – територіальна доступність садочків, вибір форми навчання: очна, мережева, дистанційна; нові типи організації освітньої діяльності: мобільні, сімейні, мінісадки”, – йдеться у повідомленні.

Крім цього, законом встановлюються чіткі правила прийому дітей до закладів дошкільної освіти, а також створення умов для інклюзивного чи спеціального освітнього середовища.

Водночас обов’язок влади і засновників дошкільних навчальних закладів – забезпечити потрібні ресурси, відповідальність за доступність дитсадків, справедливу оплату праці вихователів.

Також у МОН повідомили, що триває розроблення нормативно-правових актів, які допоможуть імплементувати зміни. Загалом планується ухвалення ще 28 нових нормативно-правових актів.

“Нововведення забезпечать інклюзивність, увагу до потреб дітей і створення умов для їхнього гармонійного розвитку”, – запевнили в міністерстві.

Коментарі

В
Валентина

Що таке " засновники дошкільної освіти"? Таким засновником повинна бути держава, а не приватні особи. Взялися всі ступені освіти не реформувати, а знищувати фактично та переводити платну основу

Ф
факт

якщо мамочка не працює, то садочок має бути платним. Не мільйон, звичайно, але функція садочка не тільки соціювати дитинку, але дати можливість мамочці працювати. Якщо мамочка не працює (татко має файну роботу, слава Богу) і мамочка не хоче і не має потреби працювати, то соціальна послуга (садочок) має бути платним.

С
Соломія

Смішно читати - " Можливість встановлювати більші надбавки і доплати". Якщо немає ніякої конкретики , то це слова на вітер. А відпустка і так була 56 днів. Навіщо знову дурити дошкільників.

Читайте також