«Мы наш, мы новий мир построим»
В Ужгороді мають з’явитися басейн і льодовий палац – за це одразу ж після Великодня взялася нова обласна влада. Втім ще до вихідних в облдержадміністрації відбулося установче засідання Регіонального комітету з економічних реформ.
Комітет економічних реформ Президент України Віктор Янукович створив відповідним указом від 26 лютого. Ну, на рівні держави – добре. Але як можна реформувати економіку на рівні окремої області? Це задекларовано обтічною фразою «комітет насамперед буде займатися впровадженням системних економічних реформ, спрямованих на вихід із фінансової й економічної кризи». І все, як у добрі старі часи: до складу комітету увійшли «посадові особи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, працівники громадських організацій, провідні учені наукових закладів області». Чи, може, вся справа в тому, що розпорядження про цей колегіальний орган у нас зявилося 1 квітня?
А в перший робочий день цього тижня в ОДА відбулася нарада, на якій закцентовано увагу, що, зокрема, на Закарпатті нема льодового палацу, бракує спеціалізованих басейнів, недостатньо спортивних майданчиків, насамперед у гірських районах. Відтак депутат Ужгородської міськради Віктор Феєр запевнив, що міська влада незабаром надасть пропозиції з виділення землі на спорудження басейну й льодового палацу.
При цьому нічого не повідомляється, що обласна влада бодай знає про те, що за урядовою соціальною програмою «Хокей України» вже давно почато перші роботи зі зведення льодового палацу в Мукачеві, а також про скандальну ситуацію довкола ужгородського басейну «Спартак».
Ще 2008 року надійшли перші кілька мільйонів гривень на спорудження мукачівського льодового палацу. Це мала бути стандартна арена розміром 30 на 60 метрів, яка б дала змогу проводити чемпіонати України, Європи і світу. Проектна вартість – близько 30 мільйонів гривень. У Мукачеві на палац виділили земельну ділянку біля ЗОШ № 13, створили комунальне підприємство, яке опікувалося об’єктом, за отримані від держави гроші зробили проектно-кошторисну документацію, відбувся тендер щодо підрядника. Останній навіть закупив потрібне для догляду за льодом обладнання. Проте ще в першій половині минулого року Кабмін Тимошенко повідомив мукачівську мерію, що грошей нема й не буде, тож спорудження льодового палацу завмерло. Чому ж нині обласна влада навіть не висловила наміру добудовувати об’єкт, клопотати перед урядом про фінансування?
Так само не зрозуміла й ситуація з басейном. Регіональне відділення Українського союзу промисловців і підприємців у Закарпатській області ініціювало збір коштів, аби взяти участь в аукціоні, з якого ужгородська міська влада хоче продати приватній особі, на жаль, жалюгідні залишки колись олімпійського басейну «Спартак». А обласна влада, вочевидь, чомусь цю сторінку хоче перегорнути й будувати новий басейн у новому місці. Не зрозуміло, щоправда, за які гроші. А ще – чим підкріплені сподівання на ужгородську міську владу, котра й довела до знищення басейн на «Спартаку», а ужгородців годувала казками про аквапарк.