бродячі пси
З початку 2007 року з укусами від собак до Ужгородської міської поліклініки звернулося 25 осіб. “Сьогодні тільки 19-те число, а вже маємо стільки випадків. За аналогічні періоди минулих років кількість покусів була меншою у 1,5 рази. Не хочеться прогнозувати, але очікуємо на значний зріст випадків покусів собаками навесні, тоді тварини найбільш агресивні», — повідомив ЗІА «ПРОСТІР» заступник головного лікаря, хіруруг Іван Тупиця.
За його словами, якщо надалі не вживати ніяких заходів, то ситуація може вийти з-під контролю. Ще однією з причин потерпання людей від собачих укусів є збільшення в Ужгороді собак бійцівських порід, вважає лікар. Водночас він зазначив, що загрозу становлять і коти: «Кішки теж небезпечні тварини. Два роки тому ми виявили випдок сказу у кішки. Говорити, що в Ужгороді небуло і немає сказу – безглуздо».
Як повідомив речник міського голови Олег Подебрій, сьогодні на нараді в мерії було поставлено завдання протягом року скоротити кількість бродячих псів удвічі. За приблизними даними, в місті їх близько 1,5 тисяч. З ними планують боротися гуманними способами, а саме відловлювати та передавати до притулку, що ним опікується ГО “Допоможи другу”. Зі слів керівниці організації Віри Романової, коштів наразі ніхто не дає. На рахунку ГО є близько 2 тисяч гривень – це членські внески та добровільні пожертвування. “Для будівництва притулку міська влада виділила 0,3га по вулиці Ужанській в Ужгороді. Поки що ми проводимо збір документів, планів, креслень, думаю навесні можна буде розпочати будівництво. Хотілося б, щоб влітку собак вже було, де тримати. Частину собак після стерилізації будемо повертати на місця; агресивних — присипляти, а ціценят – роздавати за оголошеннями», — повідомила Романова..
Для довідки
Торік до Ужгородської поліклініки звернулося 340 громадян, що потерпіли від нападу собак. Вакциновано 175 осіб, госпіталізовано – 38. (2005-й рік – 408 звернень, а у 2004 — 350)