Мешканці країни-члена Європейського Союзу живуть в умовах третього світу. Без води, електрики та серед тонн токсичних відходів.
Хвіорі діти, покусані щурами, які копирсаються у бруді та фекаліях, а їдять те, що знайдуть у смітниках - таку картину побачила делегація Європейського парламенту, яка прибула до Східної Словаччини.
Євродепутати шоковані. За три дні вони відвідали кілька ромських поселень, зокрема у Требішові та Луніку IX біля Кошице.
Висновки невтішні, за словами депутатів Європарламенту, у Словаччини є серйозна проблема з дотриманням основних прав людини.
"Сказати, що я розлючена - це нічого не сказати. Але дуже важливо було, щоб цю ситуацію побачили євродепутати з інших країн. Аби вони зрозуміли, що коли ми говоримо в Європейському парламенті як мантру про такі доброчесні речі, як побудова соціальної Європи, в якій ніхто не залишиться на узбіччі... Але вони приїхали до Словаччини і виявили, що все це - утопія.
Звісно, я розповідала їм про ситуацію тисячі разів. Але краще побачити своїми очима, ніж тисячі разів на екрані телевізора. І це не лише наша проблема. Так само, як роми живуть у нас, вони живуть у Румунії та Болгарії, це маса людей, мільйони людей.
Депутат Європарламенту Мануель Пісарро з Португалії також виглядав дуже стурбованим, і зазначив, що йому як політику дуже соромно за те, що він побачив.
Вони, мабуть, не часто бачать такі поселення. У якийсь момент вони більше не змогли йти далі і дивитися. Депутати просто хитали головами і не знаходили жодних слів, оскільки перебували у шоковому стані.
І ці люди їздять до африканських країн, бачили Індію, багато подорожують по світу. Але сказали, що ніколи в житті не бачили нічого гіршого", - зазначила депутатка зі Словаччини Люсія Дюріш Ніколсонова.
За словами політика перш за все слід з'ясувати чому у ромські поселення не доходять гроші з єврофондів. Адже через бюрократію гроші на соціальний розвиток найбіднішого населення залишаються у Братиславі, або повертаються назад до Брюсселю.
Депутатка сподівається, що після цієї поїздки ситуація має змінитися. І тему життя ромів буде розглянуто на найближчій сесії в Європарламенті.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!