З Ужгорода планують здійснювати щоденні авіарейси до Туреччини, а поки працюватимуть у збиток

11
7

15 березня міжнародний аеропорт «Ужгород» має відновити регулярні пасажирські перевезення після 3-річного простою.

Поки літати буде одна авіакомпанія «Мотор Січ» - за маршрутом Ужгород-Львів-Київ і тільки по п'ятницях. Вартість квитка в одну сторону буде варіюватися від 699 до 3500 гривень.

Поновлення роботи аеропорту стало можливим після того, як в кінці минулого року «Украерорух» отримав сертифікат європейського агентства авіаційної безпеки (EASA), який підтверджує, що його діяльність відповідає нормам ЄС. Сертифікація необхідна в зв'язку з тим, що МА «Ужгород» розташований на кордоні зі Словаччиною, тому зліт і посадка літаків відбувається через територію сусідньої держави.

Про перспективи роботи аеропорту DATA.UA розповів директор Департаменту інфраструктури Закарпатської обласної державної адміністрації Едуард Маляр.

За його словами з 2016 року по теперішній час польоти відбувалися тільки візуальні, тобто зліт і посадка могли проводитися тільки в світлий час доби. А зараз плануються вже інструментальні, тобто за допомогою приладів.

— У зв'язку з тим, що наш аеропорт приймає і відправляє літаки через територію іншої держави, український провайдер «Украерорух» повинен був отримати дозвіл від Словаччини, яка входить в Шенгенську зону. У нас було десятирічну угоду - воно закінчилося. Словаччина вступила в Шенген, що зобов'язує її дотримуватися норм Європейського агентства з безпеки польотів (EASA). Тому ця організація повинна була сертифікувати нашого провайдера - «Украерорух». І в грудні Україна отримала дозвіл, щоб приймати і обслуговувати борту, що пролітають над територією Словаччини, - зазначив Маляр.

Наразі буде літати тільки авіакомпанія «Мотор-Січ». Хоча переговори велися не тільки з ними, пропонували всім авіакомпаніям, які літають на території України.

— Інші авіакомпанії не зацікавилися, тому що хтось повинен напрацювати пасажиропотік. Щоб це зробити - доведеться якийсь час працювати в збиток. І було прийнято рішення продовжити поки рейс Київ-Львів в Ужгород. Трішечки напрацювати пасажиропотік. І другий варіант - з Ужгорода можна полетіти до Львова, звідки долетіти до Одеси і Запоріжжя. А з Києва можна буде долетіти в Запоріжжі. Тобто взяти квиток Ужгород-Запоріжжя з пересадкою в Києві, - каже Едуард Маляр.

Також вже розглядається питання, щоб додати ще один рейс до Києва - в неділю або понеділок. Виліт планується в 7 ранку, як колись був рейс, щоб люди до 9.00 могли прибути до Києва. Повернення в Ужгород о 21.00.

Сьогодні аеропорт на світовій мапі вказано як міжнародний. Тому планують розглядати будь-які варіанти: і в Кошице, і в Будапешт, і в Туреччину. Едуард Маляр зазначає, що спілкувалися з турецькими авіалініями - це Atlasglobal і Pegasus, які літають зі Львова. Адже існує статистика, що із Закарпаття в Туреччині в минулому році за період з травня по вересень відпочило близько 30 тисяч чоловік. Виходить близько 200 чоловік в день. Тобто, якщо збережеться попит хоча б на цьому рівні, то розглядають можливість введення одного рейсу щодня в літній період.

Сподіваються й на зростання кількості чартерних рейсів, яких у минулому році було близько 200 рейсів.

За два з половиною роки в Ужгородський аеропорт вклали 27 млн грн з місцевого бюджету, оскільки аеропорт є комунальною обласної власністю. Побудували 7 км огорожі по периметру, реконструювали злітно-посадкову смугу (ЗПС) - розширили до стандарту в 40 м. Питання продовження смуги розглядається на перспективу.

- Щоб розвивати аеропорт, треба вирішити питання про його продовження до 3,5 км, а для цього треба ще домовитися зі Словаччиною, щоб добудувати ще 1,2 км ЗПС. Якщо словацька сторона буде згодна, то ми можемо побудувати свої термінали, а вони свої. І якщо літаку необхідно розвантажитися на території ЄС, він сідає на території Словаччини, там розвантажується, а далі фури розвозять товари по території Словаччини. Якщо треба в Україні - під'їхав до нашого терміналу, розмитнити і фурами розвезли. Але це на перспективу. Зараз мова йде про відродження саме пасажирського потоку, - каже Маляр.

Міністерство інфраструктури робить ставку на майбутній аеропорт у ще одному районному центрі Закарпатської області - в Мукачеві.

"Ми досліджували весь регіон, і аеропорт Мукачево був обраний як найбільш вдалий для цього регіону", - заявляв міністр інфраструктури Володимир Омелян в листопаді 2018 року. За словами міністра, регіональні аеропорти також розглядаються лоукост-авіакомпаніями в якості перспективних напрямів для нових маршрутів.

Коментарі

380 до 22:33

Пояснюю, аеропорт то добре і треба, але не для заробітчан, а для туристичних і ділових цілей! 1 рейс на тиждень може бути і в Прагу, і будуть літати. Даже в Лондон може бути. У Анталію точно буде попит, Київ, Мілан навіть, але 80% пасажирів то буде туризм, справи, або пересадка на трансконтинентальні рейси!!!

К
ка

полечу хоч куди лише не на мотор січ. справа не в ціні а якості. зрозумійте вже нарешті

Д3
До 380

Та постійно плачуть, що аеропорт не працює, а коли говорять про запуск міжнародного рейсу то нам дорого і ми краще на бусіку!Так для чого нам тоді плакати, що аеропорт закритий якщо нам він не потрібний, як ви люди не можете зрозуміти, що літак все одно буде дрожчий за бусік але ви платите за комфорт і економнію власного часу!!!

П
Пікачу

Новий потік цигарок у словаки. Будуть цигарки через туалет викидувати коли будуть літіти над словаками :))))))

ДУ
до унгвар

придумали уже давно рішення - RegioJet i Leoexpress. У регіо хоть спи собі у купе.

380 до унгвар

Ага, заплвтить з Рахова, Тячева, Хуста 200 грн шо привезуть в Ужгород, з трьма ташками, пересадка, плата за багаж (крупногабаритний і тяжкий) зас 20-30 євро, авіабілет приблизно 30-40 євро, пересадка у Празі з ташками, таксі за 10 - 100км (кому куда) 10-50 євро, та кілько накрутить??? А бусом уд порога - під поріг!

У
унгвар

Зробити рейс у Прагу, Будапешт і він буде повний летіти. Там мільйони на заробітках і якщо буде можливість за ті самі гроші не трястися всю ніч в бусику чи великому автобусі, а за годину долетіти, то людям не треба буде мучатися в автобусах Рахів-Прага, Хуст-Прага, Драгово-Прага, Мукачево-Прага. Вони би всі краще літали. Плюс - на кордонах не стоїш годинами.

Читайте також