Про це під час брифінгу в прес-центрі ОДА повідомив військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату Богдан Череміський.
За його словами, військові комісаріати у районах та містах виконують завдання з підготовки до наступної черги часткової мобілізації – оповіщення військовозобов’язаних, уточнення облікових даних, з’ясування кількості та стану наявної техніки.
«Про проведення мобілізаційної хвилі наразі не йдеться, - наголосив полковник, - позиція керівництва держави та оборонного відомства поповнювати армію військовослужбовцями-контрактниками. Цьогоріч в області контракт на службу в армії підписали 282 закарпатців», - додав він.
Закарпаття отримало завдання призвати на строкову службу протягом травня червня три сотні юнаків. Це завдання в області виконали майже стовідсотково, поповнивши лави Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії.
Про соціальне забезпечення закарпатців, звільнених з військової служби та членів їх сімей розповів заступник військового комісара Петро Марко. За його словами, протягом шести хвиль мобілізації служити призвали 3 тисячі закарпатців. На обліку у військових комісаріатах знаходяться півтори тисячі учасників бойових дій. «Всього загиблих військовослужбовців – 80, - зазначив він. - З них 69 служили у Збройних Силах, 5 - прикордонники та 6 – члени добровольчих батальйонів. Встановлені 38 пенсій по інвалідності для демобілізованих учасників АТО».
В Закарпатському обласному військовому комісаріаті, як і в інших регіонах країни, нині діє комісія по встановленню статусу учасника бойових дій демобілізованим вйськовосужбовцям, які з тих чи інших причин не отримали цей статус під час служби і військових частинах. Тут прийняли 177 заяв закарпатців, 164 з яких статус отримали. Решта матеріалів знаходяться на доопрацюванні, пише прес-служба Закарпатської ОДА.