За два місяці 2017 року в Чехії затримали та депортували 248 українців, які не мали дозволів на роботу

15
3

Впродовж 2016 року чеськими правоохоронними органами затримано та заарештовано 1278 громадян України, з них з позначкою: Osoba neopravnene pobyva na uzemi CR(Особа, котра нелегально перебуває на території ЧР) – 1035 громадян.

Загинуло внаслідок нещасних випадків на виробництві та в побуті – 27 громадян України, з них – 4 мешкали та працювали в Чехії нелегально (їх вдалося репатріювати до України).

У січні – лютому 2017 року затримано 279 громадян України, з них з позначкою "нелегал" – 248 громадян.

Загинуло внаслідок нещасних випадків на виробництві та в побуті – 8 громадян України, з них – 3 нелегали. Поранено – 2 особи.

Таку інформацію надали у Консульському відділенні Посольства України в Чеській Республіці для uaportal.cz.

Лише за офіційними даними кількість трудових мігрантів з України у Чехії становить більше 120 тисяч осіб. Утім тих, які перебувають в Чехії нелегально, порахувати практично неможливо.  Найбільше українців-нелегалів проживає у Празі або у Центральній Чехії.

Найбільш поширеним порушенням візового режиму є перебування на території Чеської Республіки з простроченою візою та нелегальне працевлаштування.

У останньому випадку - це відсутність дійсної візи, або іншого документу, що дозволяє людині перебувати в Чехіїі та дозволу на роботу. Також особа вважається порушником якщо працює на інших умовах або на іншій посаді, ніж зазначено в дозволі на роботу. Або працює без укладення необхідних трудових, або цивільно-правових договорів.

Іноземця можуть депортувати з території Євросоюзу, якщо він нецільово використовує візу. Навіть коли отримує візу однієї країни, а їде в іншу. Вже не кажучи про працевлаштування без відповідної "робочої" візи.

Від того, наскільки серйозним є порушення, залежить ступінь покарання. Одним з "найпопулярніших" - це відмова у видачі наступної візи та «візовий карантин». У такому разі порушнику будуть відмовляти у візі не тільки в посольстві однієї країни ЄС, але і у всіх візових відділах країн-учасниць Шенгенської угоди. Візовий карантин у більшості випадків триває від 1 до 5 років. В залежності від ступеня тяжкості порушення, до візового карантину можуть додаватися штрафи, які коливається від 100 до 4 тисяч євро.

Коментарі

А
алекс

молодці чехи, так далі тримайте, і вже зовсім скоро у Вас не буде кому прибирати, будувати і працювати на фабриках, зато буде купа негрів і арабів які толають наркоту вночі в центрі Праги, ще й під наглядом поліції

У
Уйко

Вже не раз казавим урядникам на цізінецькій поліції. Ож перестаньте пальці гнути. Пускайте більше людей за спрощеною системою - оформляйте офіційно і діставайте податки. Бо і так в країні нехватка спеціалістів і так вони приїдуть нелегально робити а ЧР в результаті буде мати 0.

В
Вася

Люди вимушені виіжджати будь яким способом!!! Теперішній час в чехіі важко дістати офіційні документи.. Йде багато відмов у візі ще плюс до цього віза лиш на три місяці а потім коридор три місяці... Візи коштують від 250доларів.. Тож багато хто іде на мадярських...польських, іх проще отримати. Нас до цього змусила наша недокраіна!

Читайте також