В УжНУ до кінця року заплановано капітально відремонтувати кілька об’єктів, а також ґрунтовно оновити аудиторний фонд.
Дрібний ремонт планують здійснити упродовж літа, аби студенти розпочали новий навчальний рік у якісно нових приміщеннях. Великі проекти потребують більше часу і витрат, але вони – у пріоритетах керівництва господарською частиною УжНУ. Детальніше про те, як і що відремонтують найближчим часом в УжНУ, розповів Дмитро Сойма, проректор з адміністративно-господарської роботи.
За його словами в УжНУ затверджений план поточного ремонту на 2015-2017 роки. Згідно з цим документом вибрано об’єкти, які найбільше потребують ремонту. Передусім заплановано замінити покрівлю хімічного факультету. Це аварійно-небезпечна споруда. Вже розроблено проектно-кошторисну документацію на 1 млн. 778 тис. грн., готуються документи на оголошення тендера, будуть шукати кошти. За кілька місяців роботи будуть завершені.
Другі за пріоритетністю роботи – це капітальний ремонт санітарних вузлів та стояків у гуртожитку №2. Проектно-кошторисна документація теж готова, вже оголошено тендер. Наступного тижня ознайомимося з пропозиціями. Усі роботи по гуртожитку №2 мають бути виконані у межах двох мільйонів. Нагальною проблемою є також заміна водогону у гуртожитку №4, звідки йде водопостачання і до гуртожитку №5. На ці роботи необхідно ще мільйон гривень. Тільки загальна довжина підвалів, де проходить водогін складає 156 метрів, для забезпечення нормального водопостачання потрібні труби з діаметром не менше 86 мм. Ми також розробили проектно-кошторисну документацію по ремонту стояків у гуртожитку №4.
Надзвичайно важливий об’єкт – стара котельна на вул. Митній, яка постачає тепло для студентів трьох гуртожитків (№ 1,2,3). Ми вже змінили три старі котельні для обігріву корпусів на «Бамі», 4,5 гуртожитку і будівлі на площі Народній, 3. І за рахунок уведення в експлуатацію нових котелень зекономили 400 тис. кубів газу, а це у грошовому еквіваленті – 3 млн.грн. Вже розраховано: при введенні в експлуатацію нової котельні на Митній ми будемо економити газ у межах 150 тис. кубів на рік (близько 1 млн. грн.).
Звичайно, запланований і ремонт бубівель вишу, визначений план на проведення поточного ремонту, який здійснять власними силами – ремонтно-будівельною групою та іншими спеціалістами. Це фарбування стін, заміна старих труб, ремонт вікон та дверей. Упродовж літа будемо готувати наш аудиторний фонд, корпуси, щоб прийняти студентів 1 вересня.
- Ми вже зробили повністю поточний ремонт аудиторій та коридорів математичного факультету, частково – економічного, інженерно-технічного факультетів. На юридичному факультеті відремонтували коридор другого поверху та п’ять аудиторій. Заплановано відновлення підпорної стінки у дворі юридичного факультету, ремонт аудиторій на біологічному, частковий ремонт сходин та аудиторій у спортивному комплексі. На черзі – ремонт системи опалення у приміщеннях на площі Народній, 3. Плануємо також здійснити поточний ремонт на факультеті іноземних мов, фізфаці, хімфаці. А також у гуртожитку №1, куди частково перенесемо архів УжНУ. Також почалися ремонтні роботи у приміщеннях, де працюватиме приймальна комісія.
Замовлена проектно-кошторисна документація по медичному факультету, там зробили ремонт санвузлів. Якщо лишаться фонди, плануємо оновити кілька аудиторій на історичному факультеті. Також проблемою є те, що одна частина приміщення цього факультету не прогрівається, однак до початку опалювального сезону там буде заведене опалення. Також завершені роботи щодо заміни покрівлі оранжереї ботанічного саду. Розпочали капітальний ремонт цього об’єкту минулого року і вже все завершили.
- На балансі УжНУ дуже старі будівлі. Зокрема, зараз прораховуємо кошторис ремонту гуртожитку №5, за який не бралися 15 років. Також ремонту потребує покрівля басейну. У перспективі плануємо також провести капремонт юридичного факультету, покрівлі адміністративно-господарського комплексу. Факультет корпусу підвищення кваліфікації потребує ґрунтовного ремонту опалювальної системи. Чекають капремонту також будівлі інженерного факультету на вул. Паризької комуни.
Роботи у порівняні з попередніми роками ведуться на більші суми, у рази піднялася вартість будматеріалів, подорожчали самі роботи. Але ми добре виконуємо план робіт та раціонально використовуємо фінанси.
Ірина Бреза, УжНУ