За липень в Ужгороді від заражених кліщів постраждало вже 17 людей

16
0

Найчастіше недужають люди, які живуть біля лісу, дачники, грибники і збирачі ягід, любителі пікніків.

Як розповідає ентомолог Ужгородської міськрайонної філії ДУ «Закарпатський лабораторний Центр МОЗ України» Тетяна Бровді за останній місяць збільшилась кількість випадків укусів зараженими кліщами, що викликають хворобу Лайма.

—  Якщо протягом всього 2017 року  в Ужгороді зафіксовано тільки 9 випадків бореліозу,  а за перші шість місяців цього року 6 випадків, то тільки за три тижні липня 17 (!!!), -  розповідає ентомолог Тетяня БРОВДІ.

Хвороба Лайма є однією з найбільш стрімко зростаючих у світі інфекцій, і її довгостроковий вплив на здоров’я може бути непередбачуваним. Це захворювання може шкідливо вплинути на нервову систему, шкіру, серце, опорно-руховий апарат. Медики називають бореліоз «бомбою зповільненої дії», яка здатна повністю зруйнувати здоров’я людини. На жаль, після укусів кліщів не всі звертаються до лікарів по допомогу. 

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, в цей час виділяючи анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним. Лише згодом, через кілька годин виникає відчуття дискомфорту. Кліщ може триматися на тілі людини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через два-три дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах.

Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м'язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також