За минулий рік неповнолітні закарпатці вчинили 413 злочинів

15
0

Упродовж минулого року на території області, незважаючи на проведену правоохоронними та державними органами області організаційної та практичної роботи, неповнолітніми вчинено 413 злочинів, що на 40,5% більше ніж у 2009 році.

Про це повідомив прокурор області Анатолій Петруня на міжвідомчій нараді керівників правоохоронних органів та інших уповноважених державних органів з питань стану додержання законодавства, спрямованого на запобігання бездоглядності, злочинності та правопорушень серед дітей, щодо захисту суспільної моралі та попередження шкідливих звичок серед підлітків.

Зростання злочинності серед неповнолітніх зареєстровано майже у всіх регіонах Закарпаття. Турбує прокуратуру той факт, що відмічається збільшення злочинів, скоєних раніше судимими підлітками, а також у стані алкогольного сп’яніння, та майже у два рази зросли групові злочини.

Крім того, уже в січні 2011 року зафіксовано ріст підліткової злочинності на 62 %, та збільшення рецидивної злочинності у 7 раз. 

Незадовільним залишається стан роботи центрів зайнятості щодо працевлаштування неповнолітніх на заброньовані робочі місця, шляхом надання роботодавцям дотації. Кожен третій підліток, що вчинив правопорушення в минулому році, не вчився і не працював.

Мають місце суттєві прорахунки органів внутрішніх справ у виявленні осіб, які займаються ввезенням, виготовленням, розповсюдженням творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, порнографічних предметів. 

Зокрема, у минулому році не виявлено жодного такого факту працівниками Великоберезнянського, Виноградівського, Воловецького, Іршавського, Міжгірського, Перечинського, Рахівського, Ужгородського, Хустського райвідділів міліції.

Прокурор області звернув увагу присутніх на те, що майже відсутня належна взаємодія органів внутрішніх справ, охорони здоров’я, місцевої виконавчої влади, у частині виявлення осіб, які незаконно вживають наркотичні засоби чи психотропні речовини. Під диспансерним наглядом в наркологічній службі області перебуває лише троє неповнолітніх, які мають розлади психіки внаслідок вживання алкоголю інших психоактивних речовин. З метою профілактики на обліку перебуває 18 осіб. Жодної особи не перебуває на обліку внаслідок вживання наркотичних речовин.

Також, за словами прокурора області, потребує активізації діяльність органів охорони здоров’я з профілактики шкідливих звичок у молодіжному середовищі. Не забезпечено раннього виявлення дітей, які схильні до вживання наркотиків, алкоголю та тютюнопаління.

Активно обговорювалося питання щодо необхідності встановлення у школах області камер відеоспостереження. Анатолій Леонідович наголосив, що це – питання безпеки наших дітей і запропонував заступнику голови ОДА з гуманітарних питань Івану Качуру внести цей пункт на розгляд сесії обласної ради.

На завершення прокурор області констатував, що вирішення проблеми злочинності серед неповнолітніх можливе лише завдяки комплексному підходу до профілактичної діяльності щодо запобігання правопорушенням серед молоді. Від злагодженої роботи державних органів, що займаються проблемами неповнолітніх залежить ефективність заходів, які вживаються з метою профілактики боротьби з підлітковою злочинністю.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також