Як і попередня влада, так і теперішня практично зупинили реалізацію програми протипаводкового захисту на Закарпатті. Найбільше з якої було зроблено ще у двохтисячні роки, коли побудували кілометри дамб та берегоукріпленнь. А також зробили значні роботи із системи заплавів. Потім роботи сповільнилися, а за останні вісім років практично зупинилися.
Для перспективного розвитку програми з протидії паводкам Закарпаття потребує понад 2 млрд грн, кошти необхідні для будівництва гідротехнічних споруд, укріплювальних конструкцій та систем водовідведення вздовж течій річок. Про це на пресконференції в Ужгородському пресклубі повідомив начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Олег Кисіль, передає кореспондент Укрінформу.
“На Закарпатті діє потужний водозахисний протипаводковий комплекс вартістю 1 млрд грн, який включає, зокрема, 70 км дамб, 300 км берегоукріплень, 32 стаціонарні насосні станції та інші споруди й технічне забезпечення. Працює автоматизована інформаційно-вимірювальна система. Проте комплекс потребує вдосконалення. Загалом до 2024 року для області треба понад 2 млрд грн на протипаводкові програми”, - сказав Кисіль.
“Треба працювати з Європейською Комісією, фондами, які б давали можливість розвиватися за басейновим принципом. Так як Угорщина, Румунія. Ми зупинилися у такому розвитку”, - зазначив Кисіль.
Наразі на Закарпатті, за його словами, працюють, уточнюють та актують об’єкти, пошкоджені паводком 4-5 січня цього року.
4-5 січня на Закарпатті відбулося різке підвищення води у 53-х населених пунктах, 26-ти тергромадах у всіх адмінрайонах області. Загинула 1 особа, пошкоджено 371 дворогосподарство, 18 житлових будинків, 2 заклади культури, а також заклади освіти та охорони здоров’я. Затоплено понад 1250 га сільськогосподарських угідь, 2 автодороги державного значення, 6 місцевого, 10 комунального значення. Зафіксовано 11 зсувів на автодорогах.
З 4 по 10 січня для надання допомоги від підрозділів ДСНС працювало понад 100 рятувальників.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!