
Кількість землетрусів у квітні в Карпатському басейні тривожно висока - експерти зафіксували більше сотні поштовхів за останні 30 днів. Однак гарна новина полягає в тому, що їхня магнітуда була досить низькою, їх відчули лише незначна кількість людей, і вони завдали незначної шкоди.
За даними угорської сейсмологічної обсерваторії Kövesligethy Radó у квітні в Карпатському басейні було зареєстровано 141 землетрус. Утім, як зазначають сейсмологи більшість з них були спричинені вибухами в шахтах, тоді як лише вісім були класифіковані як природні землетруси.
Найсильніший землетрус, який відчули мешканці, стався поблизу міста Сегед, неподалік від угорсько-сербсько-румунського кордону. Цей землетрус магнітудою 3,3 стався 12 квітня 2025 року о 7:09 ранку за місцевим часом і відчувався в кількох сусідніх населених пунктах. Більшість антропогенної сейсмічної активності у квітні була пов'язана з гірничодобувними роботами.

Угорські сейсмологи запевняють, що Угорщина залишається найбезпечнішою країною Європи щодо можливих руйнівних землетрусів. У середньому в країні реєструється лише чотири-п'ять землетрусів на рік магнітудою від 2,5 до 3,5 балів. Зазвичай вони відчуваються лише поблизу епіцентру та рідко завдають шкоди. Більш сильні землетруси, магнітудою від 5,5 до 6,0, трапляються приблизно раз на 40-70 років.
Така низька сейсмічна активність значною мірою зумовлена геологічними та тектонічними особливостями Угорщини. Однак сейсмічна активність у Карпатському басейні розподілена нерівномірно. Навколишні гірські регіони, особливо Південні Альпи та зона Вранча в Румунії, значно активніші, ніж частина Паннонського басейну, де розташована Угорщина.
Однак є деякі райони з вищою сейсмічною активністю, зокрема регіони навколо Комарома, Егера, Кечкемета та Дунахарасті (область Пешт).
Крім того, більшість землетрусів в Угорщині відбуваються на невеликій глибині (від 6 до 15 км), що обмежує їхній потенціал спричинити масштабні руйнування.
Найсильніший землетрус в історії Угорщини стався 28 липня 1763 року. Його епіцентр знаходився поблизу Комарома, а магнітуда становила 6,3 бала за шкалою Ріхтера.
Егерський землетрус 1925 року, який магнітудою 5 балів вважається одним з найбільших стихійних лих в Угорщині й донині. 31 січня 1925 року о 8:05 ранку сильний землетрус сколихнув Егер та навколишню місцевість біля підніжжя гір Бюкк. На щастя, внаслідок стихійного лиха ніхто не загинув і не постраждав, але понад 200 будинків отримали серйозні пошкодження (на фото).

Останній значний землетрус стався 12 січня 1956 року з епіцентром у Дунахарасті. Ця сейсмічна подія була спричинена зрушенням глибокої доломітової формації. В результаті загинули дві людини, 38 осіб отримали поранення, а 3144 з 3500 будівель було пошкоджено.