Натомість працівники Ужгородського міськвиконкому ледь не побили торговців
Нещодавно в Україні почали діяти нові, значно вищі штрафи за невпорядкованість у містах і селах. Якщо раніше людині, котра, приміром, викинула сміття, де заманулося, загрожувало стягнення від 17 до 51 гривні або ж всього-на-всього профілактична бесіда, то нині виховною розмовою не обійтися – доведеться ще й заплатити штраф від 340 до 1600 гривень.
Якщо порушник завдав ще й матеріальних збитків, то, крім самого штрафу, заплатить ще й за них, наголосив начальник юридичного управління Ужгородської міськради Олександр Дрюченко. Розмір фінансового стягнення за конкретне порушення встановить комісія міськвиконкому. Порушенням упорядкованості вважається не лише засмічення територій, а й несанкціоновані земляні роботи, розклеювання афіш на парканах і стовпах, розмальовування стін, спалення сухої трави тощо. До цього переліку долучено також і нелегальну торгівлю на вулицях.
Але, схоже, так звана муніципальна поліція Ужгорода не почула наміру міської влади карати порушників штрафами. У п’ятницю, 7 березня, приблизно о 14.30 відбувся дикий як для цивілізованого міста «рейд благоустрою» – на торгівців біля пішохідного міста працівники міськвиконкому не складали протоколи про штрафи, а на очах численних перехожих... вилаяли нецензурними словами, а декому розкидали нехитрий крам серед вулиці. Ледь не дійшло до рукоприкладства.
Де була «законна» міліція під час фактично самосуду з боку ужгородської мерії, невідомо. На питання кореспондента «Замку», скільки тоді склали протоколів про адмінпорушення, у відділі правового забезпечення Ужгородської міськради конкретно так і не відповіли. Сказали тільки, що загалом нині є вже 60 протоколів про порушення благоустрою в місті.