За сміття у Тисі Україна угорцям не платитиме

9
0

Голова Деркомводгоспу Василь Сташук вважає, що домовимось по-добросусідськи

На початку минулого тижня Угорщина заявила, що Тиса на території їхньої держави забруднена сміттям та комунальними відходами, які повінь змила з прибережної смуги Ужа в Україні. За даними угорських служб водогосподарства, сміттєва пляма сягала довжиною 25-30 км.  Згідно з розпорядженням міністра охорони довкілля і у справах водного господарства Габора Фодора, Дирекція охорони довкілля і водогосподарства регіону Середньої Тиси оголосила третю ступінь готовності із захисту якості води від забруднення і розпочала роботи з ліквідації сміття.

За твердженням угорців, відшкодування витрат на локалізацію наслідків можливої катастрофи, які сягають, за попередніми підрахунками, кілька мільйонів форинтів, вони адресуватимуть українській стороні.

Проте перебуваючи днями з робочим візитом на Закарпатті голова  Державного комітету України з водного господарства Василь Сташук, на запитання журналістів з цього приводу, відповів: «Я б і вас запитав: чому тільки українське сміття?... після України є ще словацька територія та угорська». За його словами цей факт вивчає спеціальна українсько-угорська комісія і, вочевидь, ніяких компенсацій українці не виплачуватимуть — домовимось у рамках добросусідських стосунків.

 

Це вже не перший подібний випадок — раніше угорська сторона заявляла, що найбільше забруднення річок Бодрог і Тиса комунальними відходами з України відбулося у 2004 році, коли з водної поверхні біля Токаю було вилучено 2,4 тис куб. м відходів. Тоді вартість робіт обійшлася у 20 млн. форинтів (близько 590 тис. грн.) На запитання, що зроблено з того часу, Сташук відповів: «Багато провели спільних нарад, навчань, були технічні проекти, де ми показали, що нині всі потічки і річечки повинні бути нашим багатством, а не смітником». При цьому визнав, що робота з населення, школярами, місцевими органами влади у цьому плані ще недостатня.

 

У цей свій приїзд на Закарпаття голова Держкомводгоспу провів зустріч з уповноваженим на прикордонних водах Словаччини. Каже, йшлося про питання  протипаводкового захисту, моніторингу довкілля і якість води.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також