
32-річний ужгородець Олексій був у складі однієї з найбільших груп порушників, які прикордонники затримали на Закарпатті. Із затримання і почалася його військова карʼєра.
Історію військовослужбовця розповіли на сторінці Західного регіонального управління Держприкордонслужби.
«Нас ДПСУшники зупинили, сказали вийти з машини, виявилося, що нас було в одній машині 27 чоловіків», - згадує 32-річний зв’язківець бригади Держприкордонслужби «Гарт» про момент, після якого почалася його «військова кар’єра».
Айтівець Олексій, який, до повномасштабного вторгнення росії, жив в Ужгороді та працював програмістом на закордонних роботодавців, вирішив шукати спокійного життя за межами України. Реалізувати задумане хотів перед Новим 2024 роком.
«Запропонували мені за гроші, що переведуть через кордон. Обіцяли, що там все чітко буде. Сказали, що гарантія 99%. Планувалося, що я перейду і перекину гроші – 7 тисяч доларів», - зазначає Олексій про умови угоди з переправниками.
Чоловік називає організаторів цього трансферу безвідповідальними, і це він зрозумів майже одразу після того, як сів у бус. Зовні великий транспортний засіб мав небагато місця всередині, бо салон був розділений. Дорогою до кордону бус робив чимало зупинок, як з’ясувалося, збирав «пасажирів». Попутники не знали де і як мають потрапити в Угорщину, одним казали, що доведеться плисти, іншим – безпечно перейти.
Багато хлопців з цього буса здружилися, разом пройшли базову військову підготовку та служать у бригаді «Гарт».
Олексій, який обрав позивний «Шоні» теж прийняв нову реальність, яка перенесла його від спроби перетнути кордон з Угорщиною до обов’язків боронити кордон з росією. І хоч «Шоні» переконаний, що він не створений для війни, воїн самовіддано служить і зумів принести чимало користі у своєму підрозділі.
Олексій дуже боявся мобілізації, мав страх, що вже через тиждень його кинуть вперед і …все! Насправді він відкрив багато можливостей на службі в ДПСУ і вже змінив 5 посад. Спершу був рядовим зв’язківцем, потім начальником групи, де вже мав двох підлеглих, мав менеджерські посади, пов’язані з діловодством і кадровими питаннями, знову повернувся у зв'язок, і влітку 2024 року був призначений на офіцерську посаду.
Завдяки особистим якостям та знанням «Шоні» сумлінно та ініціативно виконує поставлені завдання, автоматизував та вдосконалив деякі робочі процеси, постійно отримує схвальні характеристики від керівництва, колег та підлеглих. А ще він на власному досвіді переконався, що Державна прикордонна служба України ефективно захищає державний кордон та є невіддільною складовою Сил оборони України.
І якщо ви запитаєте у Шоні чи треба йти служити тим, хто підпадає під мобілізацію у час війни, він відповість, що бійцям, які давно служать, потрібні ротації і відпочинок…
