Прийнято програму, яка містить цікаві і оригінальні заходи
З метою запобігання та недопущення безконтрольного переміщення предметів історико-культурної спадщини та забезпечення їх фіксації і збереження, 12 січня 2006 року Закарпатською обласною радою затверджено «Комплексну програму збереження і використання пам’яток культурної спадщини Закарпатської області на 2006-2015 роки». На її реалізацію в 2006 році з бюджету Закарпатської області заплановано виділити 250 тисяч гривень.
Згідно із вказаною програмою – першочерговими статтями витрат у сфері охорони культурної спадщини повинні бути заходи спрямовані на проведення паспортизації та обліку об’єктів культурної спадщини з повною фіксацією всіх цінностей, що знаходяться на об’єкті. Вказане повинно сприяти посиленню державного контролю за переміщенням таких предметів, а також дасть можливість виявляти та фіксувати їх можливе зникнення та полегшить подальший пошук. Також вказаний захід повинен забезпечити збереження об’єктів культурної спадщини та допомогти визначитись в першочерговості їх відновлення та реконструкції, залежно від стану пам’ятки. Однак, дорадчим органом ОДА - Закарпатським обласним агентством із залучення інвестицій та господарського розвитку територій в особі генерального директора Володимира Опанасовича Приходька проводиться діяльність, спрямована на направлення вказаних коштів виключно на один об’єкт – на реставрацію Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая (пам’ятка архітектури ХІХ ст.), що відволіче кошти від вказаної програми та не дасть можливість розпочати їй діяти на території регіону. Споруда, виділення коштів на реставрацію якої лобіюється вказаним дорадчим органом ОДА, в подальшому може бути передана на довгострокову оренду іноземному інвестору – організації збереження Габсбурзької спадщини Австрії для реалізації програми з розміщення історичних готелів та ресторанів.
На завершення всіх реконструкційних внутрішніх робіт в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая необхідна значно більша сума ніж 250 тисяч гривень (приблизно 2 млн. грн.), відповідно - використання вказаних коштів буде неефективним, а також призведе до їх відволікання від першочергових заходів «Комплексної програми збереження і використання пам’яток культурної спадщини Закарпатської області на 2006-2015 роки» по проведенню паспортизації на сучасному рівні, а також не дасть можливість запрацювати їй в поточному році.
На даний час на території області є понад 114 дерев’яних церков та дзвіниць, кожна з яких є унікальною за формою та стилем будівництва. Практично у всіх спорудах відсутня сучасна паспортизація з фотофіксацією наявних культурних цінностей (ікон, картин, цінної богослужбової літератури), що знаходяться в них. Також третина з них перебуває в такому стані, коли не проведення негайних реконструкційних робіт, може призвести до стану, коли вже реконструкція неможлива. Без належного обліку (паспортизації), визначення стану збереження, проведення фотофіксації об’єктів культурної спадщини, створюватимуться передумови до їх безконтрольного переміщення та контрабанди за межі України.