У Чигирині з успіхом пройшов сьомий Всеукраїнський симпозіум народного мистецтва «Суботів-2011».
На базі Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» митці прагнулине тільки підвищити професійну майстерність учасників, але й залучити творчу молодь до справи збереження, відродження й популяризації народного мистецтва в Україні.
Участь у симпозіумі-пленері взяли майстри з різних регіонів України (смт.Петриківка Дніпропетровської області, міст Запоріжжя, Києва, Полтави, Одеси, Чернігів,Полтавщини і Харківщини), серед них і наш майстер пензля, Заслужений майстер народної творчості України Віктор Динник зі Стужиці. Вони представляють різні напрямки народного мистецтва: різьблення по дереву, народна картина, декоративний розпис на папері та склі, кераміка, лозоплетіння, соломоплетіння, кам’яна та дерев’яна скульптура.
-Цього року у Чигирині працювала група відомих професійних майстрів,- сказав Віктор Динник,- які намагаються зберегти українську автентичну культуру. Саме завдяки таким заходам зберігається «Чигирин». адже за попередні шість років він поповнився цікавими творами. Цього прагнули і цьогорічні учасники симпозіуму, доробок яких також поповнив діючі експозиції заповідника та допоможуть у створенні нових…
На закритті симпозіуму в історико-архітектурному комплексі «Резиденція Богдана Хмельницького» відбулася підсумкова виставка виробів, створених протягом двох тижнів активного творення в козацькій столиці. Сонячного суботнього ранку чигиринці та гості міста мали змогу побачити чарівні, майже казкові сюжети картин, справжніх козаків, неповторний петриківський розпис, унікальні вироби з соломки та інші роботи, створені руками майстрів. Учасники Всеукраїнського симпозіуму народного мистецтва «Суботів-2011» були нагороджені подяками та мистецькими альбомами зазначний особистий внесок у справу збереження та розвитку традиційної народної творчості. Від імені майстрів подяку організаторам заходу висловив Віктор Динник. Він зауважив, що учасники симпозіуму задоволені тим, що залишають частинку себе цій землі. На завершення учасників свята привітали учасниці фольклорного жіночого ансамблю «Козачка».
А ше у Чигирині відбулася хвилююча подія, коли Віктор Динник виконав почесне доручення директора Ужанського наіонального приодного парку Василя Копача і посадив разом з керівниками заповідника «Чигирин» неподалік знаменитого дуба Желізняка біля села Буда три саджанці зі Стужиці.
-І зростатимуть тепер на батьківщині Богдана Хмельницького,- каже В.Динник,- три сини нашого знаменитого на всю державу наймогутнішого «Діда-дуба». Загалом я дуже щасливий, що мені поталанило попрацювати у колективі заслужених та народних майстрів, зробити шість полотен пейзажів Чигирина та околиці, а також його історичних памяток та постатей великих українців, конкретніше – Богдана Зіновія Хмельницького. Мене по-особливому вразив Національнийісторико-культурний заповідника «Чигирин», що розташований в Холодному Яру – особливому місці, де витає непокірний дух козацької вольниці.