Закарпатка навчається туризму у Швейцарії

14
0

Усього лише рік пройшов з того часу, як нам відчинились двері в новий дорослий світ. Кожен пішов своєю стежиною, зробив перші кроки в інше, насичене цікавими подіями, переживаннями та сподіваннями життя. Хтось обрав шлях лікаря, дехто вирішив вивчитися на юриста, інші ж опановують фах педагога.

Із ровесниками зустрічаємося рідко, проте завжди хочеться дізнатися цікаві новини від тих, з ким пройшло моє школярство протягом одинадцяти років. Тож і вирішила розповісти про однокласницю Ксенію Лабойко, яка торік стала студенткою швейцарського вишу.

– Чому, незважаючи на велику кількість чудових ВНЗ України, ти обрала Швейцарський інститут готельно-туристичного менеджменту?

– Я й сама, зрештою, зовсім не очікувала, що навчатимуся саме в Швейцарії. Проте ще в школі вирішила, що вступатиму саме до закордонного університету. А оскільки мене останнім часом понад усе цікавила туристична індустрія, то спершу мала намір вивчати її в Угорщині. Але якось, порпаючись у брошурах різноманітних закордонних вузів, я випадково натрапила на відомості про Швейцарський інститут готельно-туристичного менеджменту. Мені дуже сподобалася система тамтешнього навчального процесу та місцезнаходження вишу. До того ж, швейцарські готельні вищі школи вважаються найкращими, тож зрозуміло, що я відразу захотіла вступити саме до цього інституту, який входить до п’ятірки лідерів навчальних закладів цієї країни.

– Які умови набору до такого престижного інституту, скільки років потрібно здобувати там освіту і які перспективи в майбутньому?

– Вступні вимоги – 17,5 років на момент початку навчання, середня освіта і тест з англійської мови. Для отримання диплому бакалавра я повинна провчитися 3,5 років разом із практикою. Мої кар’єрні перспективи дуже широкі – попит на готелі з високоякісним сервісом сьогодні перевищує пропозицію. А вимоги, які висуваються до готельного персоналу такого рівня, надзвичайно високі. Без сумніву, випускники цього навчального закладу після отримання диплому міжнародного зразку мають незаперечні переваги на ринку праці. Також до нас неодноразово приїжджали представники таких відомих готелів, як “Хаят”, “Мандарин Орієнтал”, “Хілтон”, аби запропонувати роботу менеджерів. Маю знайомих, які тепер працюють в готелі “Гранд Хаят” у Дубаї, що в ОАЕ.

– Спілкуючись із однокласниками, чи розповідаєш їм про недоліки та переваги навчання в закордонні?

– На мою думку, освіта в Швейцарії набагато якісніша та краща, ніж в Україні. Приємно, що тут зв’язки та гроші нічого не вирішують. Якщо ти не досягаєш відповідного рівня знань або ж не бажаєш учитися, можна легко покинути поріг закладу. Є певний ліміт “нездач і перездач”, і якщо студент його перевищує, у нього два шляхи – повторний курс або ж інший навчальний заклад.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також