Закарпатка зробила з рідного сина інваліда

3
4

Три роки тому, улітку 2007-го, в одному з будинків у Мукачеві, ( мікрорайон насичений помешканнями місцевих ромів), трапилась пожежа. На той час вдома з дорослих нікого не було, окрім двох малих хлопчиків. Старший, побачивши, що зайнялась хата, вибіг на вулицю. Тоді йому виповнилось вісім років. Молодшому було всього три, тож самотужки вибратися з вогню він не зміг.

Сусіди розповідають, що цій дитині не пощастило відразу з народження – вона появилася на світ уже з певними вадами. Ходити хлопчику було дуже важко, інколи він зовсім не міг звестися на ноги. Але ніхто з батьків особливо не переймався калікою. Мати, яка нерідко заглядала в чарку, пильнувала одне – аби вчасно отримати інвалідну пенсію свого сина. Адже тисяча гривень для сім’ї, яка не має постійних заробітків, – була справжнім скарбом. Тому батьки й підтримували більш-менш життя у бідолашній дитинці і не віддавали у спецзаклад. Можливо, так тягнулося б і далі, якби не злощасна пожежа у 2007-му. Хлопчика врятували сусіди. Вони витягнули маля з палаючої халабуди, адже будинком – цю споруду назвати важко. Причину пожежі встановити тоді не вдалось: не виключено, що завинили самі діти або зайнялося лахміття, якого тут – на кожному кроці.

Обгорілого хлопчика доставили у лікарню. Там дитину трохи підлікували, відгодували. Однак, як відомо, опікові рани, до того ж, на багатьох частинах тіла, вимагають відповідного догляду -- постійних перев’язок, чистої білизни тощо. Та від горе-матері дитина цього не бачила. Зранку жінка підмітала вулиці, а з обіду до вечора, за словами сусідів, нишпорила по смітниках. На сина у неї часу не вистачало.

Така ситуація тривала довгих три роки. Тільки нещодавно брат безвідповідальної ромки не витримав і звернувся до правоохоронців Мукачева.

Побачене у цій оселі вражало -- між лахміттям, у бруді і смороді, лежало скоцюрблене, недоглянуте, хворобливо худе дитинча. Працівники кримінальної міліції у справах дітей Мукачівського МВ ГУМВС відразу відправили бідолашне маля у медичний заклад. Лікарі ортопедично-травматологічного відділення дитячої обласної лікарні були шоковані станом дитини: у свої шість з половиною років хлопчик важив 11кілограмів. Він не рухався і не розмовляв. Медики встановили діагноз: контрактура суглобів (обмеження рухливості в суглобах, викликане патологічними змінами у м'яких тканинах, що пов'язані з функцією цього суглоба, рубцюватим стягненням шкіри, сухожилків, захворюваннями м'язів, суглоба, больовим рефлексом). Через те, що мати не робила перев’язки обпечених рук і плечей дитини, не промивала рани, ці частини тіла, куди потрапила інфекція і бруд, почали гнити, розповідають мукачівські лікарі. Перебуваючи весь час в одному положенні, руки дитини приросли до тулуба. Зараз хлопчику потрібна операція. Хоча, доки він не набере необхідну вагу і його фізичний стан не нормалізується, хірургічне втручання неможливе.

За ст. 166 «Злісне невиконання обов’язків з догляду за дитиною» прокурор Мукачева М.Хиля проти горе-матері порушив кримінальну справу. Щомісячні виплати з догляду за маленьким інвалідом припинені, розглядається питання про позбавлення цієї жінки материнства.

Коментарі

Д
Дмитрий

Нет средств, говорите... Есть средства, просто они разбазариваются на поддержку вот такой никому не нужной рождаемости. Можно подумать рождённые из-за этих выплат через 20 лет пойдут поднимать экономику страны? Они пойдут воровать и грабить, в самом лучшем случае рыться по мусоркам и лазить по дворам в поисках металлолома. Кому нужна этот формальный прирост рождаемости? Нужно не количество, а качество, нужна стимуляция родителей, которые хотят вырастить нормальных членов общества, но в этой всеобщей нищете не могут себе этого позволить. У работяги (или у предприятия из фонда оплаты труда) забирают пол-зарплаты в виде ПФ, налогов и т.д., чтобы отдать эти деньги вот таким "родителям"...

Д
Дмитрий

Ну так в том и суть вопроса. Не нужны эти популистские выплаты в десятки тысяч за рождение ребёнка, введённые в 2005 г. Тимошенко. Ребёнок не только родиться должен, его ещё вырастить надо, дать образование и т.д. А если выплаты даются по факту рождения, кого государство стимулирует? Представителей низших слоёв населения, в т.ч. определённых народностей, которые ставят производство на поток. На детей им потом естественно наплевать. Родили - получили "дєтські" - двигаемся дальше. Бизнес. Нужна продуманная система небольших выплат на детей до 18 лет (а может и до 23, в случае обучения в вузе), зависящая от фактов необходимости оплаты лечения ребёнка, образования, содержания в детсаде. Нужен контроль за условиями содержания детей. Нет мат. условий, не ходит ребёнок в школу, не лечится, не работают или не стоят на бирже родители - приостанавливаются выплаты. А так это просто стимуляция люмпенов к деторождению. Что будет году в 2020-м, когда они подрастут? Бандитизм будет и разруха, 20-е гг

О
Ольга

Даже, якщо все місто візьметься і наведе там порядок - це беде не довго. Провести їм воду і каналізацію можна, але хто за це все буде платити?!!! Теж саме стосується і їх дітей - місто не взмозі їх всіх вилучити,аби дати їм можливість вчитися та зростати в нормальних умовах - на це нема коштів. Правду кажучи такий народ сам нічого не хоче для себе зробити - такий у них менталітет. А дітей забрати можна... Але на їх місце народяться нові - держава ж бо платить!!!

А
админ

бля цигани наші правохоронці неможуть зробити там порядок ????

Читайте також