Закарпатська держтелерадіокомпанія проводила мовлення без ліцензії

6
0

Повідомили в обласному КРУ

Закарпатська обласна державна телерадіокомпанія (ЗОДТРК), як і багато інших обласних ТРК, працювала без ліцензій на телевізійне мовлення. Вона виходила в ефір згідно з наказами та розпорядженнями Держтелерадіо України у відрізку часу, відведеному для обласних ДТРК на каналах УТ-1 та УТ-2. Як вважають представники КРУ в Закарпатській області, це є порушенням чинного законодавства. Управління провело аудиторське дослідження ефективності використання бюджетних коштів, виділених на виробництво та трансляцію телерадіопрограм для державних потреб в 2003-2005 роках та І півріччя 2006 року. Про це ЗІКу повідомили 1 листопада в прес-службі обласного КРУ.

Як з’ясували аудитори, державні кошти використовувались неефективно. Зокрема фінансування виконання держзамовлення з року в рік зростало: якщо в 2003 році воно становило 1628,8 тис. грн, то минулоріч – 2794,0 тис. грн (зросло на 60%), у той же час обсяг виробництва телепрограм у 2005 році порівняно з 2003 роком зріс лише на 0,9%, а обсяг виробництва радіопрограм залишився незмінним.

У 2003-2005 роках охоплення населення програмами телемовлення становило близько 78%, радіомовлення – 82% населення, а у І півріччі 2006 року зона охоплення населення телепрограмами зменшилася до 10%.

Фінансування загального фонду Держбюджету в 2005 році порівняно з 2003 було збільшено на 71,5%, тоді як обсяги виробництва телерадіопрограм зросли всього на 0,4%.

З’ясувалося, що не було придбано студійного обладнання, недостатньою була робота з замовниками. При запланованих надходженнях на суму 1027,8 тис. грн, забезпечено – 669,8 тис. грн або 65,2% до затвердженого.

Аудитори дійшли висновку, що на рівні Держкомтелерадіо України слід розробити методику розрахунку собівартості однієї години виготовлення продукції власного виробництва, типові штатні нормативи чисельності працівників телерадіокомпанії. Також, на їх думку, необхідно виділити кошти на технічне переоснащення, спецавтотранспорт для виїзних телезйомок. Водночас керівництво ОДТРК повинно активізувати роботу з органами місцевого самоврядування, бюджетними установами та іншими замовниками щодо виготовлення телерадіопродукції. А на рівні ОДА потрібно вишукати можливість щодо подальшого фінансування заходів програм з метою завершення розбудови обласної телерадіомережі.

ЗІК

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також