Закарпатська міліція у пошукак коноплі літатиме на дельтаплані

8
2

Про це журналістам повідомив начальник відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків УМВС України в Закарпатській області капітан міліції Олександр Маслюк.

Хоча Закарпаття не надто вражене цією соціальною хворобою (на міліцейському обліку в краї перебуває лише близько тисячі наркоманів, з яких третина — ін`єкційні, котрі становлять найбільшу небезпеку для суспільства), проте роботи правоохоронцям не бракує.

За словами капітана Маслюка, очолювана ним служба переорієнтовує свою роботу із затримання власне наркоманів (це і без того нещасні хворі люди, які потребують лікування, а не тюрми) до знешкодження збувачів наркотиків, в першу чергу організованих злочинних груп, відслідковування міжнародних каналів постачання наркозілля в Україну, викриття наркопритонів тощо. Так, у Мукачеві міліціонери затримали потужне організоване злочинне угруповання, яке займалося розповсюдженням опію. До його складу входили як громадяни України, так й іноземці. Всі зловмисники арештовані, а кримінальна справа вже на розгляді в суді.
 
Виявляє міліція й факти легалізації зароблених злочинцями грошей на наркотиках. Це новий напрямок у роботі правоохоронців, але перші результати вже є.
 
Вісім кримінальних справ розслідуються за фактами виявлених порушень правил обігу наркотичних засобів і психотропних речовин на об’єктах їх легального обігу: в аптеках, лікарнях, на спеціалізованих держпідприємствах тощо.   
 
 Особлива увага приділяється протидії наркоманії в підлітковому середовищі, чому була присвячена недавня спецоперація під умовно назвою «Генофонд». Цьогоріч закарпатська міліція виявила два факти схиляння учнів до вживання наркотиків у Виноградові й Тячеві, три  факти вживання та збуту марихуани у школах Ужгорода, Мукачева й Тячева, 13 фактів вживання наркотиків у розважальних закладах. І, якщо раніше «мода» на наркотики відзначалася лише у великих містах, то тепер цією бідою вражена навіть гірська глибинка.
 
До прикладу, на віддаленій Рахівщині міліція виявляє щораз більше наркоманів, наркопритонів тощо. Справа в тому, що десятки тисяч закарпатців їздять на заробітки по світу, звідкіля нерідко привозять і тамтешні згубні звички. Цьогоріч закарпатські «бнонівці» знешкодили вже 11 міжнародних каналів постачання наркотиків в область, наркоділків арештовують, однак бажаючих заробити на чужій біді не бракує. Цьому сприяє близькість до Європи, з чотирма країнами якої межує Закарпаття.
 
Сучасна наркоманія, за словами капітана Маслюка, не має ні етнічної, ні статевої забарвленості. До неї причетні всі верстви населення: і бідняки, і вихідці з багатого прошарку, і роботяги, і діячі мистецтва, і чоловіки, і жінки. Наркоманом може бути і 14-річний підліток, і 60-літній дідусь. Від біди не застрахований ніхто. Тому міліція приділяє велику увагу профілактиці наркозлочинності.
 
-- Боротьба з наркоманією — це проблема всього суспільства, -- наголошує Олександр Маслюк. — Правоохоронна система, зокрема, міліція, є лише репресивним елементом структури  протидії наркотикам. Але головне — як саме суспільство налаштоване до подолання цієї проблеми. Про біду, яку несуть наркотики, слід говорити в сім’ях, у навчальних закладах, в засобах масової інформації. Пропаганду здорового способу життя й несприйняття наркотиків повинні вести медичні працівники, соціологи, журналісти, діячі культури та мистецтва  тощо.  
 
Нині в області триває міліцейська спецоперація «Мак». Задля виявлення плантацій маку та конопель правоохоронці застосовують не лише традиційні подворові обходи осель громадян, але навіть дельтаплани, виявляючи з висоти пташиного польоту замасковані в лісі, в полі між кукурудзою, посіви наркотичних речовин.
 
Нагадаємо, що за вирощування маку та конопель закон передбачає як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. А загалом за наркотики можна загриміти в тюрму аж до 12 років! Так що, міркуймо… 

Коментарі

9
999

Хай уже в Карлсонів трансформуються.

11
1 1 1

Менти на дельтоплані)))))) хотів би я побачити таку картину))))))))))) геніальна стаття

Читайте також