
Начальники міських, районних та лінійних відділів міліції Закарпатської та Львівської областей під час тренінгу відпрацьовували навики спілкування із журналістами.
Проект, організований організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), покликаний допомогти вдосконалити взаємодію правоохоронних органів та працівників ЗМІ.
Щодня правоохоронці розкривають тяжкі злочини, за «гарячими слідами» затримують зловмисників, забезпечують охорону громадського порядку під час масових заходів. Головне - оперативно, змістовно і правильно розповісти про це громадськості, адже кримінальні новини, які свідчить статистика, неабияк цікавлять громадян.
Під час тренінгу своїм досвідом щодо взаємодії зі ЗМІ ділились медіа-тренер, консультант з розвитку ЗМІ Зоя Казанжи та адвокат, медіа-юрист Людмила Опришко. Представники ОБСЄ зазначили, що радіо, телебачення, інтернет, газети і журнали – основне джерело новин для громадськості, тому завдання працівників міліції вибудувати партнерські відносини із представниками засобів масової інформації, щоб об`єктивно і оперативно розповісти про це людям.
Так само під час спілкування були змодельовані уявні ситуації, які часто виникають у роботі правоохоронців зі ЗМІ. Начальники міськ-, райвідділів відпрацьовували та аналізували навички працювати з журналістом перед відеокамерою. Всім учасникам заходу вручили роздаткові матеріали із практичними рекомендаціями, витягами із законодавства, Конвенції про захист прав людини та ін.
В цілому, всі учасники тренінгу запевнили, що подібний захід є дуже важливим, отриманий досвід потрібним для повноцінної і кваліфікованої роботи керівника підрозділу. А надані фахівцями рекомендації, стовідсотково пригодяться для налагодження конструктивного діалогу між міліцією та засобами масової інформації, пише Наталія Машіко, Мукачівський МВ УМВС.