Закарпатська облрада підтримала угорців у небажанні більше вивчати українську мову

13
1

депутати ухвалили звернення до прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко та Міністерства освіти

Депутати Закарпатської обласної ради 25 липня на сесії ухвалили звернення до прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко та Міністерства освіти і науки щодо необхідності доопрацювати Програму поліпшення викладання української мови у школах з навчанням мовами національних меншин. Програма передбачає збільшення кількості годин на вивчення української мови та літератури, вивчення певних предметів українською мовою, а також введення двомовного навчання з деяких предметів. Рада просить скасувати відповідний наказ міністра освіти, який набуває чинності з нового навчального року, оскільки це `може знищити мережу навчальних закладів національних меншин`.

Як інформує кореспондент ZAXID.NET, у зверненні зокрема сказано, що такий підхід `може призвести до певних негативних наслідків` щодо навчальних закладів з мовами нацменшин. Збільшення годин без докорінної зміни методики викладання фактично не дасть належних результатів, йдеться у зверненні, а натомість знизить рівень навчальних досягнень. Також двомовне навчання призведе до різкого падіння рівня знань учнів.

І по-третє, аргументують депутати, перехід шкіл з мовами національних меншин на викладання українською `може знищити мережу навчальних закладів національних меншин`.

Як раніше інформував ZAXID.NET, школи Закарпаття з угорською мовою навчання заявили, що не готові виконати наказ Міністерства освіти й науки `Про затвердження галузевої Програми поліпшення вивчення української мови в загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням на мовах національних меншин`. Відповідний документ Міносвіти набуває чинності з нового навчального року. Представники угорської меншини пояснили, що наразі у цих школах немає навчально-методичного забезпечення для виконання цієї вимоги міністерства, а також бракує кадрів.

Задля з’ясування ситуації область відвідав представник міністерства.

Досі в школах з угорською мовою навчання українською викладали 2 предмети: українську мову й літературу. Подекуди українською вели також навчання з предмету `Захист Вітчизни` та фізкультуру. Решту учні вивчали угорською.

Претензії до Міносвіти стосовно згаданого наказу висловили лише представники угорської меншини. Водночас в області діють і школи з румунською мовою навчання, є також зі словацькою та російською. Загалом їх близько 100.

Коментарі

JE
Jó ember

Rohadjanak meg köcsögök

Читайте також