Також проголосували за те щоб також врегулювати питання розмитнення авто згідно з європейськими нормами, зокрема питання ціни.
За це рішення проголосувало 89 депутатів.
Як пояснюється у зверненні чинне законодавство щодо терміну перебування іноземних авто на території України некоректне та незручне, а отже сприяє виникненню штрафів та різного роду махінацій. Саме тому у Звернення рада просить внести зміни до чинного законодавства у відповідність до Стамбульської конвенції від 26.06.1990.
Звернення також надішлють до народних депутатів України від Закарпатської області для сприяння у вирішенні порушених у ньому питань.
Верховній Раді України
Кабінету Міністрів України
ЗВЕРНЕННЯ
Завдяки можливості спрощеного перетину закарпатці часто здійснюють приватні, ділові й робочі поїздки у європейські країни. Традиційно багато наших земляків, маючи можливість отримувати гідний заробіток у розвинутих країнах світу, вкладають зароблені кошти вдома, цим самим надаючи додаткові і немалі інвестиції в розвиток нашого краю, що сприяло покращенню рівня життя населення області загалом.
Актуальною проблемою є придбання транспортних засобів з іноземною реєстрацією, порядок ввезення яких змінився минулого року. З 5 березня 2013 року Держмитслужбою України змінено поняття «комерційний автомобіль» та скорочено терміни перебування таких авто в Україні.
З того часу зафіксовано чимало випадків, коли до власників авто з іноземною реєстрацією надходять кількатисячні штрафи за «український простій». Такі дії важко вважати правомірними, оскільки Стамбульська конвенція дозволяє упродовж року пересуватись на автомобілі, зареєстрованому в іноземній компанії. Уповноважені державні органи посилаються на листи, накази, внутрішні розпорядження тощо. При цьому зазначимо, що Стамбульська конвенція – це міжнародний договір, ратифікований Україною 24 березня 2004 року, який має вищу юридичну силу ніж листи, накази, вказівки, а тим більше внутрішні розпорядження.
У порушення Стамбульської конвенції, митниця фактично припинила оформлення тимчасового ввезення і позбавила громадян можливості користуватися таким правом.
Подібна ситуація спостерігається у всіх прикордонних регіонах України, що в свою чергу стимулює до пошуку корупційних схем як при ввезені автомобілів, так і при їх експлуатації.
У зв’язку з наведеним вище, звертаємося до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з проханням внести зміни до чинного законодавства щодо збільшення терміну тимчасового ввезення автомобілів з іноземними номерами громадянами України.
Звернення прийнято на другому пленарному
засіданні вісімнадцятої сесії
обласної ради VI скликання
Депутати Закарпатської обласної ради VI скликання
Мукачево.net