В Уряді занепокоєні саботажем Закарпатської ОДА у створенні об’єднаних територіальних громад.
Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода назвав причину, яка в багатьох випадках гальмує процес добровільного об’єднання громад.
З його слів, деякі громади місяцями, а то й роками, чекають висновку від обласних державних адміністрацій про відповідність їх рішень про об’єднання законодавству України. А мали б отримати такий висновок через 10 днів з дня направлення необхідного пакету документів до ОДА.
Наприклад, Нижньоселищенська об’єднана територіальна громада, очікує висновку від Закарпатської ОДА з 2016 року. 10 лютого 2018 року виповнився рік, як Холмківська громада звернулася до облдержадміністрації за відповідним висновком. Ще дві громади Закарпатської області – Залужанська та Горондівська очікують висновку від ОДА з осені 2017 року.
Але крім цього, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль хоче через Верховний суд України скасувати окремі положення закону «Про добровільне об'єднання територіальних громад».
Ось як прокоментував директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак заяви Г. Москаля щодо гальмування децентралізаційної реформи на Закарпатті через відсутність голосів облради і непричетність до цього ОДА:
— Проти Москаль особисто. За законом адміністрація має подати цей план, а адміністрація його не подає. Деякі громади утворилися лише тому, що їм вдалося підписати висновки в адміністрації, коли Москаль був у відпустці. І в тих громад дуже важке життя, бо він їх тероризує. Є, наприклад, стабілізаційна субвенція. Так от її ділять між районними бюджетами і ні копійки не дають на ОТГ. Москаль робить усе, аби дискредитувати цю реформу.
Нагадамо, Закарпаття має всього 5 ОТГ. Менше – лише в Київській та Луганській областях